Kosmetologia medyczna

Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które efektywnie poprawią urodę, bez przymusu stosowania wymagających ćwiczeń oraz diet, a na dodatek wiele z nich wykonywana jest bez skalpela i nie zobowiązuje do szczególnych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej używają co raz to nowocześniejszych technologii, które modelują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, usuwają zmarszczki oraz cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego względu, że łącznie z rozwojem technologii są znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie potrzebują długiego okresu zdrowienia; co raz bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery znajdują wielkie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i wykorzystujące je w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej spotykanych zastosowań laserów w dziedzinie poprawy urody zaliczają się odmładzające zabiegi, likwidujące przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser wykorzystywany jest też w walce z niechcianym tłuszczem (np. lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle odnajduje co raz to nowocześniejsze przeznaczenie. Poza usuwaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz powszechniej wykorzystywany jest też w leczeniu migren i bruksizmu, a także zmianie wyglądu bez konieczności poddawania się chirurgii plastycznej, na przykład poprzez uniesienie opadającego czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od liftingu, nici liftingujące to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a przynosi porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pobudzająco na produkcję kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego względu dają lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba także o to, żeby w dostępne były także zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowym technologiom można łatwo i z reguły bezboleśnie usunąć tłuszcz z takich obszarów, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od sposobu, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetologicznym albo niewielka seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba trochę poczekać, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest usuwany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najlepszych zabiegów są endermologia, kriolipoliza lub np. liposukcja laserowa. Niestety tego typu zabiegi, choć usuwają nawet 40% tkanki tłuszczowej, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pochodzący z krwi lub komórek tłuszczowych. Z reguły ma to na celu odmłodzenie oraz regenerację komórek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wtłacza się pod skórę przez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w okolicach twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki lub usuwają inne niedoskonałości, ale również potrafią regenerować oraz odtwarzać zużyte komórki, co jest stosowane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odnowienie oraz nawilżenie skóry. Polega na podaniu przy użyciu igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin lub wyciągów z roślin w specjalnych koktajlach, które mają niesamowicie dobry wpływ na kondycję skóry. W ten sposób można również wstrzykiwać preparaty wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale pełną gamę usług, jakie popierają zdrowy tryb życia. W skład tego wchodzą zabiegi, konsultacje, a także badania przydatne do zachowania zdrowia organizmu. Z reguły są to również fachowe sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko z takiego powodu, że skóra w dobrej kondycji wolniej się starzeje, jest lepiej odpowiada na działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich rezultaty są znacznie lepsze.

Komentarze są wyłączone.