Katalogowanie

Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to łatwy przepis na ekspresowy wzrost rangi Twojej marki w Internecie. Myślisz, że to niemożliwe? Odkryj historię jednego z naszych Partnerów, który wybierając naszą ofertę katalogowania, rozbudował swoją firmę i otrzymał parę ciekawych zleceń.

Katalogowanie stron – niezbędne informacje

Pierwotnie podstawowym zadaniem katalogów online było zbieranie najistotniejszych danych o miejscowych firmach. Firmy przypisywane były do konkretnych kategorii związanych z lokalizacją, jak i domeną oferowanych usług. W katalogach internetowych każdy miał okazję szybko odszukać danego fachowca, lub też sprzedawcę pożądanego produktu.

Trochę później internet zaczął rozwijać się w stronę płaszczyzny marketingowej. Google, tworząc co raz to nowsze indeksacji domen, zainaugurowało wyścig o pierwsze miejsce w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Obecnie zdaje się, że wyścig ten wciąż trwa, a pozycjonowanie stron jest mechanizmem co raz to bardziej wieloaspektowym.

I tutaj wracają katalogi internetowe. Z słów ekspertów wynika, że liczba linków prowadzących do pozycjonowanej witryny, albo też odmiennie mówiąc popularność tej domeny, to czynnik, który ma niebagatelny wpływ na pozycję strony w Google. Z tego względu, katalogi stron bardzo szybko zaczęły być stosowane jako narzędzia pozycjonerskie. Wstawiając linki do pozycjonowanej strony w moderowanych katalogach internetowych gwarantujemy sobie ekspresowy wzrost pozycji naszej witryny w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już rozumiesz że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przejdźmy w tym momencie do opisania przypadku naszego Kontrahenta, aby w pełni opisać Tobie proces katalogowania i zmotywować Cię do skorzystania z naszej propozycji.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Pokazał nam własną stronę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – kilkanaście tekstów, atrakcyjna grafika, praktyczne funkcje. Coś jednakże było z nią nie tak. Po skontrolowaniu jej pozycji w Google dowiedzieliśmy się, że została ona umieszczona ona na 50 pozycji. Stanowczo za daleko. Otrzymaliśmy również informacje, że parę miesięcy temu współdziałał on z inną agencją interaktywną, która przez spamowanie i automatyczne katalogowanie, przyczyniła się do spadku witryny w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z niezmiernie zminimalizowanym kapitałem miał nadzieję na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu także optymalizację witryny. Po około 5 dniach rozpoczęliśmy pracę. Przystąpiliśmy do audytu SEO i metod konkurencji. Poprawiliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać stronę do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Pozostańmy teraz na minutę przy usłudze katalogowania. Mieliśmy możliwość wybrać dwa warianty katalogowania – ręczne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub manualne publikowanie artykułów SEO z linkiem odsyłającym do pozycjonowanej witryny, również do katalogów online Topranking. Zagłosowaliśmy na tą drugą metodę. Pracujący u nas copywriterzy napisali kilka tematycznych tekstów synonimicznych, wzbogaconych o wręczoną im listę wyrażeń kluczowych. Do każdego artykułu wybraliśmy właściwe zdjęcie, które zostało opisane w fachowy sposób. Wystartowaliśmy z udostępnianiem wpisów SEO w 40 katalogach. Publikowaliśmy 2 artykuły dziennie, ażeby cały ciąg katalogowania wyglądał naturalnie dla automatów indeksujących. Po zaindeksowaniu tekstów zaczęliśmy oceniać postępy strony w Google. Po tej jednej usłudze strona Pana Adama wzrosła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednakże ostateczny wynik naszej współpracy. Pan Adam był tak mocno szczęśliwy z pierwszych efektów, że zechciał zainwestować w taki sam pakiet po raz kolejny. Znów opublikowaliśmy 40 tekstów w naszym zapleczu branżowym. I wydarzyło się to czego zapewne nikt z nas się nie spodziewał. Pozycjonowana witryna znalazła się na 1 stronie organicznych wyników wyszukiwania, a dokładnie na 6 pozycji. Spowodowało to, że suma Klientów chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła o 300%.

Z przytoczonego przykładu można wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to nieustannie doskonały sposób na podwyższenie pozycji strony w rankingu Google, a także atrakcyjna odmiana reklamy internetowej.

Zainteresowaliśmy Cię naszą usługą? Masz ochotę spróbować katalogowania i zagwarantować swojej stronie lepszą pozycję w Google? Nasza oferta czeka właśnie na Ciebie. Zadzwoń, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretną wycenę!