Jakie są typy pakujących maszyn dobrane dla twojej linii produkcyjnej

Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Kartoniarki i inne maszyny pakujące czyli niezawodne systemy pakowania
30 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Systemy maszyn rozlewniczych oraz ich typy w przemyśle
7 grudnia, 2022
Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Pakowanie towarów to podstawowy wśród najważniejszych elementów sprzedawania. Klienci skupiają nie tylko uwagę na opakowanie samego produktu – czy odpowiada pod względem wyglądu, czy jest funkcjonalne, ale również na bezpieczeństwo oraz wysoką jakość w czasie transportu. Zależy nam by produkt w estetycznym opakowaniu trafił na półkę sklepową albo po prostu do kupującego w świetnym stanie. Z uwagi na to także proces pakowania do transportu ma ogromne znaczenie. Z uwagi na to także w ofercie dostępny jest spory wybór maszyn pakujących, które nie tylko mają za zadanie dobre opakowanie samego produktu, ale też za zbiorcze opakowania. Dodanie automatycznych maszyn pakujących do firmy znacznie ułatwia i popędza proces, wobec czego przedsiębiorca zarabia pieniądze i zyskuje.

Dodatkowo systemy pakujące jak np. kartoniarki czy celofoniarki odnajdą zastosowanie w wielu profilach działalności. Automatyzacja w przemyśle jest ciągle bardziej ceniona  szczególnie, że włączenie maszyn pakowania do firmy przekłada się na więcej wydajnej pracy. Co więcej oferowane maszyny pakujące kupowane są od doświadczonych twórców, a w razie potrzeby zawsze dostępne są oryginalne części zamienne i serwis, jakie zagwarantują stałość produkcji. Przed finalizacją zakupu odpowiedniego systemu organizowane są testy i prezentacje wybranych maszyn pakujących, by uwydatnić ich korzystny wkład do przedsiębiorstwa i pokazać, że warto z nich korzystać.

Jakie są rodzaje systemów maszyn pakujących

Rodzaje maszyn pakującuch da się pogrupować na parę metod. W inny sposób systemy będą pakować biorąc pod uwagę typ produktu. Systemy pakowania towarów sypkich, a towarów ciekłych potrzebują innych rodzajów opakowań, to jest też innych maszyn pakujących. Tak samo jest, kiedy patrzymy na typ opakowania. W sprzedaży dostępne są systemy, które są przystosowane do opakowania w kartony, inne do plastikowych opakowań, wiader, słoików, opakowań garmażeryjnych oraz worków foliowych i papierowych. Rodzaje maszyn pakujących podzielimy też ze względu na sposób zamykania opakowania. Inaczej funkcjonują maszyny używające zamknięcia strunowe, inne stosują korki lub nakrętki. Analogicznie zbiorcze opakowania potrzebują właściwej do tego maszyny. Mogłoby się wydawać, że ilość przydatnych maszyn pakujących jest duża, dlatego też w ofertach znajdują są pełne kompletne linie pakujące. Każdy fragment dostosowywany jest do potrzeb produkcji, toteż właściwe włączenie systemu maszyn pakujących pod opieką specjalisty jest szczególnie ważne.

Dlaczego kartoniarki to najbardziej znane systemy pakujące

Zazwyczaj stosowanym materiałem wśród opakowań są kartoniki. Możemy zaobserwować, że towary, jakie mają już jedno opakowanie, często chronione są dodatkowym opakowaniem czyli kartonikiem. Taką praktykę zwykle możemy dostrzec w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Ponadto zbiorcze opakowania i transport towarów też wybiera opakowania kartonowe, z tego powodu kartoniarki są częstymi maszynami, jakie wdrażane są we właściwie każdym rodzaju działalności. Najczęściej stosowane kartoniarki to maszyny, jakie przygotowują kartonowe owijki wrap-around i klapowe kartony.

Kartoniarki cechuje też wiele korzyści patrząc na kryterium automatyzacji procesów. Duża część kartoniarek takiego rodzaju jest przystosowana do sięgania kartonu z kupki oraz pakowania pojemników od góry, zamykając w kartonie towary o wcześniej przygotowanej konfiguracji. Warto wzpomnieć, że w cały system kartoniarek jest zaprogramowany tak, by ciągłość produkcji była niezakłócona. To oznacza, że systemy kartoniarek dbają o to, by towary nie zbaczały z linii, zauważane były towary przewrócone, a także by możliwa była dowolna separacja towarów. Tym sposobem ładowanie produktu przez kartoniarkę przebiega sprawnie i szybko. Samo przygotowanie kartonu wykonywane jest z wielką dbałością. Kartoniarki zaprogramowane są tak, by opakowania kartonowe były porządnie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a odpowiedni topliwy klej chroni karton przed rozłożeniem i deformacją. Poszczególne te etapy pakowania kartoniarkami skutkują tym, że produkt jest zapakowany bezpiecznie i estetycznie, a to przy minimalnym wkładzie ludzkiej pracy.

http://www.kartoniarki.eu/

Maszyny i tunele pakujące, czyli opakowania zbiorcze

Istotną rolę dla produkcji grają też systemy maszyn pakujących, jakie mają za zadanie tworzenie opakowań zbiorczych. Systemy maszyn i tuneli pakujących przygotowane są po to, by opakowania jednostkowe takie jak puszki, butelki, wiaderka, słoiki oraz mniejsze kartoniki pakowane były w zbiorowe opakowania takie jak foliowa zgrzewka albo tekturowa tacka. Nie tylko ułatwia to transport pojedynczych towarów, ponieważ w ten sposób są bezpieczniejsze, co zmniejsza ryzyko ich potłuczenia lub zniszczenia, ale też usprawnia sprzedaż większej ilości produktu na raz. Lepiej jest zaoferować hurtową sprzedaż towarów w opakowaniach zbiorczych. Warto dodać, że systemy maszyn pakujących zbiorczo, tak jak kartoniarki, przystosowane są do tego, by pakować towary w sposób ciągły, dokładny i bez zbędnych zatorów produkcji. Niezbędna folia albo kartony dobierane są do towarów, by pełna produkcja funkcjonowała sprawnie i szybko.

Komentarze są wyłączone.