W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?

Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Prawdziwa włoska pizza
26 stycznia, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
27 stycznia, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Osobista działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla ludzi, którzy cenią sobie niezależność funkcjonowania. Prowadzenie własnej firmy to wyzwanie dla każdego, chociaż bardzo często opłaca się, ponieważ rynek jest nadal spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Dowodem takiego sukcesu jest chociażby niestandardowy gabinet masażu dla zwierzaków, który codziennie obsługuje nawet kilkadziesiąt włochatych psiaków. Pomysł niekonwencjonalny, wręcz przez poszczególne osoby postrzegany za nierealny do wykonania, okazał się żyłą złota. Takie idee zazwyczaj odblokowują drogę osobom, którym brak wiary we własne marzenia. A swoja firma to przecież zawziętość, całkowite zaangażowanie, notoryczne analizowanie nowych usług i bezsprzecznie dobra księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Rzetelne biuro rachunkowe to ostoja każdego biznesu. Wyspecjalizowany księgowy nie tylko rozumie obowiązujące przepisy, ale także kieruje nas ku nowym inwestycjom. To przyjaciel każdej nowo rozwijającej się marki i powiernik mocno pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc firmę powinieneś zadbać o wyspecjalizowanego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Rozmawiając o finansach, zbadaj jakie są plusy i minusy prowadzenia własnej działalności.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeśli marzysz o własnej firmie, musisz być wiadomy, że na starcie czeka na Ciebie mnóstwo dokumentów do uzupełnienia. Rozpocznij od wypełnienia druku CEIDG. Wstąp po prostu na platformę internetową firma.gov.pl i wypełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest jednorazowo wnioskiem o nadanie firmie unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Razem z wniesieniem formularza powinniśmy dopasować właściwą metodę opodatkowania, ale to opiszemy w dalszej części. Następnym krokiem jest spotkanie w ZUSie. Tam powinniśmy zapisać się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd podwójną osobowość prawną – są zarówno płatnikami podatku (za siebie i ewentualnych pracowników) i płacą za ubezpieczenie. Jeżeli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem wynagrodzenia, to uzupełniamy druk ZUA. Jeżeli jednak jesteśmy zatrudnieni w jeszcze jednej firmie na umową pracowniczą, wtedy wypełniamy druk ZZA. Dodatkową czynnością jaką wymaga od nas legislacja jest wybór biura księgowego, które będzie prowadziło dokumentację finansową przedsiębiorstwa. W tej materii mamy szansę skorzystać z klasycznej księgowości, oraz bardziej nowoczesnej odmiany – księgowości internetowej. Dobrze jest także pamiętać o wyrobieniu pieczątki, która często przydaje nam się w najmniej spodziewanych chwilach. Załóż również osobne konto w banku, by odseparować finanse osobiste o budżetu przedsiębiorstwa.

Wybór formy opodatkowania

Jeżeli nie jesteś świadomy tego jaka metoda opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza, skorzystaj z porad kompetentnego biura rachunkowego. Ogólnie krajowe przepisy wymieniają cztery podstawowe formy opodatkowania. W dalszej części artykułu dowiesz się o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie wynoszącym do 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z drugiej strony przy dochodzie większym niż 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł plus 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tutaj dostępna jest jedna kwota podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy zdecydowaniu się na tą formę opodatkowania usługodawca nie ma możliwości pomniejszyć nabywanych wpływów o poniesione koszty fiskalne. Istnieją tutaj tymczasem, jako kompensata ,nieduże taryfy procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% jak i 20% zależnie od typu działalności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle osobliwa odmiana opodatkowania. Na wielkość płaconego podatku nie ma wpływu wielkość dochodów, tylko takie składniki jak: typ wykonywanych usług, ilość osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miasta, w którym firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Niektóre osoby są jednak ustawowo wyłączone z tej formy rozliczania podatku.

Księgowość dla firm

Zależnie od możliwości Twojego przedsiębiorstwa, znajdź konkretne biuro księgowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu młodemu przedsiębiorcy rekomendujemy, by skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele księgowych oferuje nie tylko fachowe doradztwo, ale również oprogramowania do obsługi firmy. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, że działalność zajmie Ci cały dzień, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który odbierze od Ciebie kompletne dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się rozkręcaniem firmy.

Pomimo ogromnej liczby barier i wyzwań, mnóstwo ludzi wciąż decyduje się na zakładanie samodzielnej działalności. Nawet małe firmy wpływają na krajową ekonomię, więc chyba warto zaryzykować pierwszy krok. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, gdyż za jakiś czas możesz się przekonać, że właśnie takiego rozwiązania wymagał rynek. Zadbaj o to jednak, ażeby zatrudnić profesjonalnego księgowego, który rzetelnie dopilnuje finansów Twojej firmy. Wstąp na tą stronę i odkryj jak wyglądają nowoczesne usługi rachunkowe: Biuro rachunkowe Toruń

Komentarze są wyłączone.