Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
25 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
27 marca, 2017
Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

W Internecie ostatnio pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o skupie i odsprzedaży spółek. Takie wiadomości publikują nie tylko firmy, zajmujące się tym rzetelnie, ale też osoby prywatne. „Niezwłocznie odstąpię spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Pilnie kupię zadłużoną spółkę” – to tylko wybrane tytuły ogłoszeń. Najczęściej wspólnicy planują odsprzedać te, które posiadają spore długi, bo w ogóle nie są w stanie ich zapłacić. O kupowaniu spółek mamy szansę znaleźć wiele ciekawych artykułów, jednak nie wszystkie uwzględnione w nich wskazówki są prawdziwe. Wiele spośród nich prezentuje nabywających spółki jako naciągaczy, przedsiębiorców, którzy wzbogacają się na cudzym nieszczęściu. Odpowiedzialne firmy tracą w wyniku takich działań Odbiorców. Jakie są fakty?

Jeżeli chcesz sprzedać spółkę, to podstawowym etapem powinno być wszechstronne ocenienie firmy, jakiej planujesz to zlecić. Najpierw można zaufać tej, która funkcjonuje na rynku od lat. Innymi słowy, że jej podwładni mają wystarczające umiejętności i nie pojawiła się ona jedynie na chwilę. Ważne jest też fachowe podejście do Kontrahenta, a tym samym jakość kontaktu z nim, przykładowo jakość rozmów przez telefon, a później zebranie w biurze. Wielkim walorem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych firm jest całościowe zlikwidowanie problemu – opieka prawna lub porady z zakresu rachunkowości.

Jak odbywa się zbycie spółki?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która ma miejsce w asyście radcy prawnego Wybrana firma wraz z dotychczasowymi wspólnikami zawiera pisemną umowę, na której muszą widnieć podpisy wszystkich obecnych. Musisz zatem posiadać przy sobie potrzebne dokumenty, jak: dokument tożsamości, informacje dotyczące spółki (nazwa, adres) i ważnego zadłużenia.

Sprzedaży, a także skupu spółki, mamy szansę dokonać nawet w niecały jeden dzień! Wystarczy porozmawiać z dowolną firmą i wprowadzić w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Część zainteresowanych natychmiast odpisuje na zgłoszenie. W ogóle nie musisz niepokoić się o pożyczkodawców, którzy oczekują na opłacenie długów, jak i o reputację. Odsprzedanie spółki daje możliwość uwolnienia się z takich kłopotów. Przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem tego na co dzień załatwiają wszystkie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wprost natychmiastowa sprzedaż. Powinieneś uwolnić się od problemu od ręki. Po zatwierdzeniu umowy w ogóle nie musisz już reprezentować firmy, sygnować deklaracji w jej imieniu lub podejmować innych prac.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Znaleziona firma opracuje umowę odsprzedaży, przywoła na zebranie radcę prawnego i zajmie się resztą spraw połączonych z odsprzedażą.

Wcale nie musisz martwić się, że zrobisz błąd! Jeżeli nie masz właściwej wiedzy, aby samemu uporać się z kłopotem – zaufaj fachowcom.

Dużo więcej możliwości! Ponieważ oprócz skupu spółek z długami takie przedsiębiorstwa zajmują się obsługą księgową, doradztwem podatkowym, pomocą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek i wieloma nowymi czynnościami.

A co z zakupem gotowej spółki?

Nabycie przygotowanej spółki pozwala wyminąć długotrwałe i nieciekawe czynności rejestracyjne, czyli uzyskanie numeru Regon, wpisu do KRS lub numeru PKD. Czysta spółka nie powinna mieć zbędnej historii, osób zatrudnionych czy obciążeń. Koszt skupu „porządnej” spółki najczęściej jest dużo niższy aniżeli dzieje się to w przypadku robienia tego w pojedynkę. Koszty wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa jest w stanie kosztować prawie 4.000 zł, zaś zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prawie 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która posiada autoryzację na spedycję. Trzeba liczyć się z wkładem gdzieś 15.000 zł.

Słynne ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż współwłaściciele krótko mówiąc nie odpowiadają za kredyty kupionej spółki. W przypadku kryzysu mogą stracić jedynie wniesiony udział. Określa się to jako kapitał zakładowy oraz może być niewątpliwie przetwarzany w czasie rozwoju przedsiębiorstwa. Trzeba również wiedzieć, że wieloosobowe spółki absolutnie nie są objęte planem ubezpieczeń ZUS.

Likwidacja spółki – koszty i warunki

Zainicjowanie procesu rozwiązującego spółkę wiąże się ze znacznymi kosztami, przykładowo z opłaceniem syndyka oraz wyceną majątku. Każdy pożyczkodawca w przypadku niezaspokojenia potrzeb potrafi wytoczyć postępowanie przeciw całemu zarządowi, a także dochodzić swoich praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można przez kilka lat oczekiwać aż egzekutor ukończy wszelkie konieczne czynności. Samo złożenie wniosku absolutnie nie przyczynia się do tego, iż nie trzeba oddawać długów.

By sąd mógł ogłosić likwidację spółki, musi posiadać ona pewny majątek. W odmiennym przypadku – wniosek będzie odsunięty. Trybunał zwyczajnie nie jest w stanie przeprowadzić postępowania, żeby zaspokoić oczekiwania wierzycieli.

Czy ten artykuł Cię pochłonął? Problematyka skupu oraz odsprzedaży spółek jest bardzo szeroka. Jeśli interesujesz się skupem zadłużonych spółek, to wejdź w link i zapoznaj się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.