kurs na pojazdy uprzywilejowane

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Kredyty gotówkowe
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, a także świadectwo odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto konieczne są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które poszerzą zdobyte kompetencje. Aby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Podstawowym warunkiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady odpowiedniej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast lekarskie badania można odbyć po zakończeniu szkolenia lub w jego czasie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga przede wszystkim osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z wysokim ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się szybką reakcją, umiejętnościami oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Mając takie uprawnienia można także kierować bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Program i organizacja kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został ułożony w taki sposób, by przygotowywał kierowcę na niebezpieczne sytuacje na drodze i wyjeżdżania z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów albo osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, kiedy prawdopodobna jest utrata panowania nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, koniecznych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W tematach, które są w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Ważnym segmentem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie materiały szkoleniowe i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również wykonanie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Przygotowany program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do prowadzenia pojazdu w ekstremalnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, doskonałe warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy i sprawnego udziału w ruchu drogowym w nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane

 

Komentarze są wyłączone.