Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy wygodny materac do spania
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto wymagane są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia otrzymanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które powiększą posiadane kompetencje. By zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Podstawowym warunkiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie można odbyć po szkoleniu albo w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga zwłaszcza osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nieprzestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej albo gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został ułożony tak, by przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje na drodze oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów lub innych osób wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje ekstremalne sytuacje, gdzie realna jest utrata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy doskonalą swoje zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, jakie są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Ważnym segmentem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne materiały szkoleniowe i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również wykonanie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na doświadczeniu i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki wspaniałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do prowadzenia pojazdu w ekstremalnych warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej jazdy oraz sprawnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

Komentarze są wyłączone.