Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest całkiem komfortowy i nie pożera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć też za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog

Komentarze są wyłączone.