Depilacja laserem

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany diodowe
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.