Zabieg Endermologii Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie wad zgryzu – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będą pokarmy z niewielką zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, by nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca również trzeba ominąć.

Endermologia Toruń

 

Komentarze są wyłączone.