Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, balsamy zatrzymujące rośnięcie włosów, depilacja IPL – to zapewne najpopularniejsze środki pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, jednakże po tym czasie procedurę należy powtórzyć. I to właśnie jest fundamentalny argument wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia już na zawsze. W sumie nie jest to projekt nowy, ponieważ w ostatnim czasie sporo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym i najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy zbudowali, a potem wdrożyli oba lasery medyczne, za drugim razem zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie podejście zagwarantowało wzmocnienie skuteczności kuracji, zminimalizowanie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i mamy szansę ją z całą pewnością wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezmiernie podatnej na uczulenia bądź oliwkowej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub mają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał dużo prestiżowych nagród. Co ważne, w ogóle nie powoduje zbędnych efektów ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, by całkiem usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wyselekcjonujemy parę partii, m in. brzuch i pachy jednocześnie, to kosmetyczka może to wykonać w czasie pojedynczej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg redukuje włoski dobrze widoczne, najmocniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie wyrastają równolegle, dlatego laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa naprawdę zapewnia rewelacyjne efekty?

Z całą pewnością są one znacznie atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji typowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą uwidocznić się tylko pojedyncze włoski (m in. w wyniku ciąży). Panie, jakie zdecydowały się na taki zabieg i rozpowszechniają swoje obserwacje na forach w 99% są szczęśliwe z rezultatów. Szczególnie, że jest to skuteczna technologia na wrastające włoski. A konkretnie? Zgubnym wynikiem nierozważnych depilacji lub zwyczajnie predyspozycji są niewielkie ranki na skórze, czerwone grudki bądź krosty. Potrafią także uwidocznić się stany zapalne, a wówczas wizyta u specjalisty jest nieraz niezbędna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i tkwią w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna koncentrować się ropa, natomiast następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, by poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przybliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest dokonanie analizy włosków i dostosowanie mocy wiązki światła. Lasery starszej generacji absolutnie nie mają takiej możliwości, dlatego przed konsultacją dobrze jest stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny skaner kontroluje kilka paramentów równolegle, m.in. odcień i spójność włosków. W zasadzie nie musimy się martwić, że urządzenie będzie sprawiało ból lub powstaną poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, bo w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak wykonywaliśmy to do tej pory. Nie musimy też kupować dodatkowych golarek, inwestować w wykwintne urządzenia używane w domach, fatygować się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki preferują epilację z powodów całkowicie funkcjonalnych. Są w stanie śmiało wyruszyć na plażę w bikini, w ogóle nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym plusem dla Klientek depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego niezmiernie wrażliwego miejsca. Ochładzający żel łagodzi intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów przekazywanych przez laser. Do kolejnych zalet trzeba zakwalifikować brak efektów ubocznych po terapii (należałoby jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle drogie, stąd też warto zobaczyć miejscowe oferty i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę usunąć prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę usuwać włoski nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać nadmierne owłosienie

Można wyróżnić cztery warianty laserów, stosowanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja laserowa, kliknij w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.