Pranik do rozwodu

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co realnie będzie toczyło się podczas sprawy rozwodowej? I czy trybunał zadaje wyłącznie niekomfortowe pytania? Jak przygotować się do postępowania, aby otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, iż dzisiaj sprawy rozwodowe niestety nie są rzadkością. Wiele mieszkańców miast i wsi wraz z kolejnymi miesiącami stwierdza swój błąd, który popełnili w kwestii wyboru sympatii. Nierzadko współmałżonek ma innego partnera, nadużywa napojów wysokoprocentowych bądź innych środków odurzających czy katuje psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy z nas ma uprawnienie zdeponować pozew o rozwód oraz wyczekiwać korzystnego werdyktu sądu. Oczekiwanie na holu w sądzie na otwarcie procesu prawdopodobnie jest nadzwyczaj stresujące. W ogóle nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy mieć minimalną wiedzę na temat tego, kto oraz o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeśli odczuwamy, iż sami niestety nie damy sobie rady, należy wówczas udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam uzbierać wszelkie wskazane dokumenty.

Sprawę rozwodową realizuje zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią prowadzącym, a dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie toczyło się bez współudziału widowni, także z wyjątkiem sędziów, partnerów oraz powierników nikogo więcej absolutnie nie powinno być na sali. Bynajmniej nie musimy się zatem kłopotać tym, że znajoma z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co konkretnie dzieje się w naszej rodzinie. Następnymi stopniami sprawy rozwodowej są: wypytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie współmałżonków oraz ostatecznie – zamieszczenie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zazwyczaj startuje od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy partnerzy prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, to od kiedy tak to wygląda); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy są pełnoletnie, kto teraz trzyma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w tym gospodarstwie wcale nie ma); czy uprzednio toczyły się wobec jednego z partnerów sprawy dla rodzin? I czy występuje w ogóle jakakolwiek nadzieja na uchronienie związku? Po owych pytaniach trybunał przechodzi do odpytania świadków. Potrafi to zrobić na wstępnej rozprawie bądź dopiero na drugiej. Na wstępie odpytywani są przyjaciele strony powodowej, a po czym – strony pozwanej. Od ilości świadków uzależniona jest liczba rozpraw, a każda ze stron może kierować do nich pytania. Kiedy wszyscy będą już przepytani, wtedy trybunał przechodzi do przesłuchania współmałżonków. Mają opcję oni wyrazić własny punkt widzenia, odnieść się do tego, co konkretnie wygłosił któryś ze świadków bądź sam współmałżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na wyroku szczęście dziecka, nade wszystko małoletniego
  • Pozostawałoby to w niezgodzie z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda wyłącznie winny współmałżonek, przykładowo ten który dokonał nielojalności (drugi współmałżonek jest zobowiązany zaprezentować zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości sprawach może pomóc nam adwokat, nade wszystko jeżeli chcemy, by trybunał stwierdził winę jednej ze stron za rozłam związku małżeńskiego. Powinniśmy się ponadto do niego udać wtedy, kiedy: strony zajmowały wspólny kapitał, a jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą na etapie upadłości; planujemy, by były orzeczone alimenty na drugiego partnera lub na najmłodszych członków rodziny; chcemy mieć całą zwierzchność rodzicielską lub chcemy przeciwnej stronie zmniejszyć stosunki z dzieckiem; okoliczność domaga się orzeczenia sposobu wykorzystywania ze wspólnego mieszkania, jego przydziału bądź przydzieleniu go jednemu z małżonków; powinno się osądzić rozkład całkowitego majątku. Adwokat może nas poratować nie wyłącznie w okoliczności rozwodu, ale także w trakcie separacji. Należałoby wspomnieć, iż rozwód oraz separacją oznaczają dwie odmienne rzeczy, jakie chociaż są bliskie, lecz różnią się „wynikami”. Osąd sędziego o rozwodzie sprawia, iż małżeństwo przestaje istnieć. W przypadku separacji związek jeszcze istnieje formalnie. Osoby, jakie postawiły na separację, z jakiś względów bynajmniej nie planują zdecydować się na rozwód, przykładowo jeżeli są religijne bądź mają na wychowaniu młodociane dzieci. Występuje także coś takiego, jak separacja rzeczywista, gdzie mąż oraz żona mieszkają odrębnie, mianowicie nie zajmują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwzględnie trzeba mieć w torbie wszystkie ślady obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na osądzeniu całkowitej winy. Powinny to być kawałki zdjęć, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe czy filmiki. Musimy pokazać, iż współmałżonek, przykładowo dokonał zdrady bądź stale nadużywa napojów wysokoprocentowych. Skoro staniemy przed trybunałem nie mając jakichś dowodów w niniejszej sprawie (bądź nie mając świadków wydarzeń) uzyskanie rozwodu może trwać niesamowicie rozwlekle. Rozstrzygnięcie sędziego będzie opierało się na przesłuchaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz rzetelnego prawnika, to kliknij w ten odnośnik – Rozwody

Komentarze są wyłączone.