Kurs na prawo jazdy dla Ciebie

Organizacja ślubu w kilku krokach
2 lutego, 2017
Fryzury ślubne - Stylizacje ślubne - Fryzura na ślub - Fryzjer Toruń - Salon fryzjerski Toruń - Fryzjer ślubny Toruń
Fryzury ślubne – inspiracje
3 lutego, 2017

Prawo jazdy to współcześnie dokument obowiązkowy. Pomaga nam w znalezieniu pracy (większość rekruterów twierdzi, że w trakcie rekrutacji bierze pod uwagę czy określony aplikant ma prawo jazdy) i podwyższa nasz własny komfort. Mamy okazję zauważyć, ze obecnie bardzo dużo młodych osób (w wieku nastoletnim) rejestruje się na szkolenie na kategorię B, pomimo, że modernizowane przepisy zdecydowanie komplikują zdanie egzaminu końcowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy szansę się poruszać bez jakiegokolwiek kłopotu. Jednak istnieje jeszcze jeden ważny atut posiadania prawa jazdy – szansa dostania lepiej płatnej i pasjonującej pracy. Nawet z kategorią B Twoje możliwości na rynku pracy się poszerzają. Dysponując większą ilość kategorii (np C+E) możemy zdobyć stanowisko w przewozie drogowym. Pensja na tym stanowisku, dla nowych kierowców, jest ponad 2 razy wyższa niż minimalne polskie wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z rocznym doświadczeniem mogą liczyć na zarobki przewyższające 4 000 złotych. Analogicznie kształtuje się sytuacja osób, które posiadają kompetencje do transportu osób – ukończony kurs na kategorię D.

Dzisiaj przedstawimy Tobie krok po kroku, najpopularniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy również o innych kursach związanych z doskonaleniem techniki kierowanie pojazdem. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego niewielkiego przewodnika zapiszesz się na stosowny dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy kat. B – najpopularniejszy kurs

Kurs na prawo jazdy w kategorii B to najłatwiejsze i zarazem najkrótsze szkolenie, w którym mogą brać udział osoby z ukończonym 18 rokiem życia o odpowiednich możliwościach zdrowotnych potwierdzonych zaświadczeniem medycznym. Kurs składa się z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na lekcjach z teorii uczestnicy kursu nabywają wiedzę o obsłudze samochodu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy kursant musi także ukończyć zajęcia związane z pierwszą pomocą. Aby przejść do lekcji praktycznych (prowadzenie samochodu) kandydat musi zaliczyć wewnętrzny sprawdzian umiejętności. Lekcje praktyczne trwają 30 godzin, po czym uczestnik szkolenia może podejść do testu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na kategorię B realizowane są przez szkoły jazdy praktycznie w każdej miejscowości. Koszt szkolenia to najczęściej 1300 złotych.

Zostań kierowcą ciężarówki – kurs na prawo jazdy kat. C

Bardzo duża liczba moich przyjaciół opowiada, przyznaje że zawsze zamierzało stać się kierowcą samochodu ciężarowego. Są także kobiety, które marzą o pracy w tym zawodzie. Kierowca pojazdu ciężarowego to praca pełna, ryzyka, ale również ciekawych doznań. Jeżeli nie straszne Ci są długie trasy i noce w ciasnej kabinie, to za pewne zaspokoisz się w tym fachu. Na starcie jednak musisz odbyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli myślisz o kierowaniu pojazdu ciężarowego z przyczepą (popularnie nazywanego TIR-em) jednocześnie musisz skończyć jeszcze kurs na kategorię E. Program szkolenia wygląda bardzo analogicznie jak szkolenie na samochody osobowe z tą subtelną odmianą, że na ćwiczeniach z praktyki prowadzisz samochód który waży znacznie ponad 4 tony. Pozyskanie dokumentu poświadczającego zdolności również możliwe jest po zdaniu egzaminu w WORD. Jednak to jeszcze nie koniec. Osoby myślące o posadzie w samochodzie ciężarowym muszą odbyć jeszcze jeden kurs tzw. kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje kwalifikacje kierowcy zawodowego. W praktyce jest to po prostu dodatkowy kurs za który musisz uiścić opłatę. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Szkolenia z bezpiecznej jazdy

Kursy doskonalenia techniki jazdy, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Oferowane są zarówno młodym, jak i kierowcą z długoletnim doświadczeniem, dla których ważne jest nieustanne zwiększanie umiejętności w podróżach służbowych. Te specjalistyczne szkolenia podejmują takie kwestie jak – jazda oszczędna, jazda defensywna, czy zagrożenia w ruchu ulicznym. Wykonywane ćwiczenia takie jak jazda na torze poślizgowym, jazda na zakręcie nadsterownym, czy nagłe hamowanie mają kształtować właściwe postawy w ruchu drogowym i pobudzać wyobraźnię kierowców co do anormalnych zdarzeń. Profesjonalne szkolenie jazdy bezpiecznej, czy praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą uzyskać większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy oferują nam co raz większa ilość kursów, na których możemy usprawnić lub skontrolować swoje umiejętności w trakcie jazdy. Jedno jest oczywiste – dobrze jest zgromadzić trochę oszczędności i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im szybciej tym lepiej. Idealnym momentem na przystąpienie do szkolenia na prawo jazdy kat. B jest szkoła średnia, kiedy nie planujesz jeszcze kariery i nie jesteś do niczego zobowiązany. Spora liczba rodziców zapisuje swoich nastolatków na kursy w ramach prezentu na osiemnastkę. To na pewno najkorzystniejsza inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy zlokalizujesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: prawo jazdy torun

Komentarze są wyłączone.