Paintball laserowy a tradycyjny

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – dlaczego warto?
21 grudnia, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
24 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie nierzadko poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już tradycyjne wyskoczenie na drinka, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na niezapomnianą integrację zatrudnionych albo wieczór z grupą przyjaciół został paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę rywalizacji skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej renomy paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie widzimy niebagatelne różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Po pierwsze – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej odmianie paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – ostrzeliwanie wiązką światła ma swoje konkretne plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak biorących udział w rozgrywce jak i kibicujących. Nie jesteśmy zobowiązani zapewnić zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może przypatrywać się widownia, zgromadzona niedaleko miejsca akcji.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Dzięki temu uczestnicy i publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich powinniśmy wyróżnić kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, mocne wrażenia i wspaniała zabawa wiążą się z konkretnymi osłonami oraz grubymi mundurami. Szczególnie to umundurowanie będzie nam przeszkadzać, gdy rządzi solidny upał w lipcu czy sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon może być praktycznie dowolny, i dlatego otrzymujemy w pakiecie wygodę oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się gromada zainteresowanych graczy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a przy zachowaniu właściwych środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż zazwyczaj firma może poprosić o niezbędne specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zgadujemy, że lwia część czytających minimum raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Dziś laser tag daje nam to, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje reguła, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma proponująca grę w paintball laserowy z dużą dozą prawdopodobieństwa chce odwzorować broń, używaną przez służby wojskowe z naszego kraju lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że nie licząc karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, które będą informowały o trafieniu albo wypadnięciu z gry. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie sprzętu w niestandardowe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie rozgrywki i poczucia się jak profesjonalny gracz wcześniej zaznaczonych gier.

 

 

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag dziś są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

Paintball laserowy – wiele możliwości

Zademonstrowaliśmy już niemało zalet paintballa laserowego. Te argumenty, w parze z relatywnie niskimi cenami sprawiają, iż ten typ zabawy stał się wspaniałym zamysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej grupy osób, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment standardowa balanga klubowa nie musi być wszystkim, a tak męska rozgrywka zestawi kapitalną zabawę z dobrze dobraną dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

 

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Kolejnym atutem będzie to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować zaskakującą dla innych lekcję WF-u czy rozkręcić uczniom kolonie.

 

Przestrzegamy – lwia część oferujących paintball będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą sławę paintballa laserowego, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, powinno się przyjcie trochę przed terminem i otrzaskanie się z normami, panującymi na obszarze obiektu oferującego imprezę. Kiedy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i rozpocznie się wiekopomne starcie!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.