Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Kurs na wozy policyjne kurs na pojazdy specjalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
Kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
5 lutego, 2017
Usuwanie zmarszczek Toruń termolifting twarzy redukowanie zwiotczałej skóry
Redukowanie zmarszczek termolifting
15 lutego, 2017
Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Czym jest pianka otwartokomórkowa?

W tematyce budowlanej można mieć styczność z dwoma podtypami pianki PUR z zamkniętymi komórkami i z otwartymi komórkami. Piankę z zasklepionymi komórkami o spoistości mniej więcej 40 kg/metr sześcienny korzysta się po pierwsze do zabezpieczania przed niskimi temperaturami i izolacji pomieszczeń magazynowych, izolowania zadaszeń oraz stropodachów, a także w czasie przygotowywania chłodni, a dokładniej izb chłodniczych do składowania owoców oraz warzyw. Piankę PUR o wyższej spójności (60kg/metr sześcienny) dostosowuje się do termoizolacji pokryć dachowych, stropodachów, pokryć dachowych spłaszczonych, filarów, posadzek (jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe) i do blokowania obszarów, w jakich mamy do czynienia z silniejszym naporem. Zaś piankę otwartokomórkową wolno zużytkować do ocieplenia poddaszy, zadaszeń, podłóg i ścianek działowych wewnętrznych, hangarów dla balonów bądź lokali przemysłowych.

Pianka z niezasklepionych komórek jest skonstruowana z wyraźnych „otworów”, przez co może „oddychać”, więc dawać zadowalającą klimatyzację mieszkania oraz odprowadzać nazbyt dużą zawartość pary wodnej. Zapobiega nagromadzeniu pleśni, z tego powodu znakomicie nadaje się do wycieplania poddaszy. Posiada nie tylko właściwości odcinające, odciągające parę wodną oraz tłumiące. Jest wyjątkowo lekka, wcale nie obciąża poważnie struktury oraz osadza się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Możemy więc izolować nią pokrycia dachowe w dowolnym możliwym typie – nawet te szczególnie skomplikowane. Jakie ma defekty? Praktycznie żadnych, o ile jakiś pseudofachowiec jej nie wykorzysta do ocieplania piedestałów, do czego zdecydowanie się nie nadaje. Należy wspomnieć, iż niestety nie jest nieczuła na oddziaływanie ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami umożliwia najefektywniejszą izolację oraz jest niezmiernie niewrażliwa na czynniki zewnętrzne. Poleca się ją przeważnie do zabezpieczania filarów, podłóg z grzaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Posiada najmniej 90% zasklepionych komórek, ma wyjątkową lepkość, niedostrzegalną przesiąkliwość i niesamowicie dużą niewrażliwość na ugniatanie. Idealnie sprawdzi się do oddzielania konstelacji metalowych, rurociągów lub domów inwentarskich.

Którą piankę do ocieplenia dachu wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaki wycinek biurowca będziemy izolować. Pianka z oczkami wymaga trochę mniej produktu, natomiast co za tym idzie – jest bardziej oszczędna. Wskaźnik izolacji jest trochę mniejszy, jednak pomimo to daje dobrą temperaturę w mieszkaniu oraz jest idealną przeszkodą dla dźwięku. Jeżeli chcemy ocieplić poddasze, wtedy warto się na nią zdecydować. Trzeba też wspomnieć, że trzeba w takiej sytuacji mieć na oku wymuszony obrót powietrza, aby w ogóle nie kondensowała się para wodna oraz nie rozwinęła się pleśń. Standardowo należy kierować się formułą kompromisu między opłatą, płaszczyzną, gdzie pianka zostanie spożytkowana oraz oporem cieplnym. Na poddaszu pianka PUR powinna posiadać przynajmniej 10 cm (z zasklepionymi komórkami) lub 20 cm (z oczkami), żeby spełniała swoje zadanie.

Dobre strony pianki otwartokomórkowej: niesamowicie efektywna izolacja w czasie zimy, perfekcyjne wychładzanie w upalnych miesiącach, wyciszanie hałasów, „oddychanie” przeciwdziałające gromadzeniu się oparów bądź wilgoci, atrakcyjna cena, wydajność, efektywność i bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Plusy pianki zamkniętokomórkowej: niezmiernie cenna odporność na negatywne warunki pogodowe, nieistnienie mostków cieplnych (wspaniała szczelność), surowiec niepodatny na wpływ ognia, praktycznie w ogóle nie obciążający konstrukcji, niski przelicznik przekazywania energii cieplnej, niezawodna termoizolacja, doskonała hydroizolacja.

Pianka PUR – sprawdzi się w pomieszczeniu w którym kolejne metody zawiodą

Zadaszenia, które posiadają złożone profile, niezmiernie ciężko jest ocieplić konwencjonalnymi drogami. Prezentują się one z pewnością wspaniale, ale dla obsługi budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeśli postanawiamy zabezpieczenie poddasza, trzeba w miejsce wełny mineralnej, zdecydować się oczywiście na piankę poliuretanową (bezwzględnie otwartokomórkową). To nadzwyczaj opłacalna strategia ochraniania przed zimnem oraz ocieplania miejsc o nierównych kształtach, czyli z klinami w miejscach łączeń belek. Dach musimy obligatoryjnie zawczasu odremontować, aby uszczelnianie pianką posiadało jakikolwiek sens. Piankę mamy szansę aplikować wprost na elementy metaliczne czy dachówkę. Część metalowa absolutnie nie może posiadać rdzy, a wszystkie dachówki muszą być pełne. Zastosowanie izolacji pianką PUR jest znacznie szybsze niźli w przypadku pozostałych surowców, m in. wełny mineralnej. W ogóle nie musimy obawiać się ponadto szybkiej mineralizacji, kurzenia, rozprowadzania oparów oraz szczególnie wolnego suszenia. Mamy pewność, że izolacja będzie funkcjonalna przez masę lat, a my zaoszczędzimy na ocieplaniu domu.

Na co wypada spojrzeć? Dowolna firma, która realizuje uszczelnianie pianką PUR musi w miejscu wdrażania usługi posiadać wszelakie obligatoryjne dokumenty, m in. prawidłowe oznaczenie towaru albo kartę techniczną produktu. Pracownicy muszą mieć założoną odzież ochronną osłaniającą przede wszystkim drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Poza tym muszą mieć badania lekarskie (i badania pozwalające na działanie na wysokości – jeżeli jest to niezbędne) i potwierdzenie po ukończonym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Komentarze są wyłączone.