Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
27 stycznia, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
27 stycznia, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy odpowiednie ocieplenie budynku oddziałuje na wydajność energetyczną? Oczywiście. Z wysoką efektywnością energetyczną kroczą w parze oszczędności pieniężne, z uwagi na obniżenie kosztów ogrzewania. Odpowiednie ocieplenie mieszkania spowoduje, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W ogromnym spektrum materiałów ociepleniowych pojawiła się parę lat temu pianka PUR – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, docierająca w skomplikowane miejsca, umożliwiająca optymalną ochronę cieplną. Po prostu doskonała w najmniejszym calu. W dzisiejszym artykule pragniemy Wam zaprezentować ją z bliska, by pokazać, że w budownictwie czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też określa się technologią wykorzystującą piankę poliuretanową, perfekcyjnie odnajduje się w najtrudniejszych warunkach. Firmy budowlane często korzystają z niej w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Zasadniczą cechą pianki PUR jest jej niska waga, w przeciwieństwie do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej zalecie pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co wyraźnie poszerza opcje jej użycia. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które opiszemy Wam w dzisiejszym poradniku. Jesteście zainteresowani?

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą konstrukcją komórek. Wilgoć nie gromadzi się w środku domu, tylko śmiało przelatuje przez warstwę ocieplenia na zewnątrz. Ta właściwość fachowo oznaczana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest niezwykle niski. Niezmiernie kluczowym walorem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że taki wariant ocieplenia jest bardzo nieszkodliwy i może być z powodzeniem aplikowany w każdej kompozycji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o odpowiednich właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku. Blokuje z kolei dostęp brudu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma dużo większe przeznaczenie, niż systemy o otwartych komórkach, a to z uwagi na zamkniętą strukturę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być wdrażana w pełnym zakresie temperatur. Ponadto charakteryzuje się znacznie większym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy rurociągów. Przez wzgląd na wysoką gęstość przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

Pianka PUR powstaje jest z dwóch podstawowych składników – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w połączeniu z wodą produkują pianę o spójnej strukturze i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR tworzy się na świeżo w miejscu aplikacji, co znacząco przyspiesza czas wykonania ocieplenia. Sprężysta forma pianki sprawia, że dociera ona w skomplikowane wnętrza, eliminując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co nie było możliwe przy montażu klasycznych produktów izolacyjnych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża struktury domu. Z tego powodu może być wykorzystywana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu starych domów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o ogromnej wielkości. Należałoby odnotować też, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo wydajna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zatrzymuje swoje cechy przez długi czas. lata. Zatrzymuje ciepło w mieszkaniu w chłodne dni i nie dopuszcza do przesadnego ogrzania się mieszkania w lato – działa zatem na dwa fronty. Ponadto pianka poliuretanowa nie wzbudza żadnych reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej wielbicieli. Nie jest także interesującym materiałem dla gryzoni, czy robaków, których bytność w mieszkaniu nie jest mile widziana. Pianka PUR to zwyczajnie praktyczny materiał ociepleniowy.

Pianka poliuretanowa może być używana w zróżnicowanej temperaturze i w trudno dostępnych przestrzeniach. Jest to najdoskonalszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka PUR może być aplikowana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie industrialnym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest produktem wydajnym, przyjaznym środowisku i przyjaznym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie ocieplenia natryskowego zajmuje dokładnie mówiąc kilka chwil. Chyba nie musimy już Was dalej uświadamiać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej korzystne.

Komentarze są wyłączone.