Certyfikat angielskiego Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projektowanie ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Zdobycie go wymaga kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim bez problemu udowodnimy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie składania papierów na studia. Dokładnie oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką możliwość oferują tylko profesjonalne szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zdobywamy oryginalny certyfikat. Jeśli zdecydujemy się na podejście do egzaminu, dobrze jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu dość trudno jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich dopasować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony z myślą o najmłodszych. Określa on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich stopień zaawansowania i zachęca do następnych działań związanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego osobom dorosłym. Zdany egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuację nauki na wyższym poziomie i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English udowadnia, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z zajęć języka angielskiego na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w innym kraju w języku angielskim. Posiadając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest doceniany przez największe firmy. Informuje, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu potrafimy zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też opcja rozpoczęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to istotne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu obejmuje specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów weryfikuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest możliwość dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy możliwość swobodnej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą wymowę oraz wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Trzeba brać pod uwagę, że przebieg egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup społecznych, ponieważ poziom egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam niezbędny do wymarzonej pracy, pewnie zdecydujemy się na inny, niż w przypadku starania się na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.