Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozkwitu technologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Do niedawna na ostateczny rezultat musieli czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem wygodny i nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.