Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozwoju technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu podczas jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na efekt musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów zębowych łączy się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów u stomatologa jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.