Zakup nowego samochodu

ODTJ szkolenia jazdy defensywnej
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
30 stycznia, 2017
Organizacja ślubu w kilku krokach
2 lutego, 2017

Fantazje o kolejnym samochodzie łatwo dzisiaj urzeczywistnić. Przecież auto nie jest obecnie luksusowym nabytkiem, na który stać jedynie nieliczne grono. Ceny pojazdów stale lecą w dół, a dostawcy proponują co raz to atrakcyjniejsze upusty, z których ciężko nie skorzystać. Rozumiemy to przeżycie, kiedy zerka się na reklamę super modelu pojazdu i myśli się – w tym aucie czułbym się komfortowo.

Nabycie nowego pojazdu wiąże się tymczasem z pewnymi powinnościami. Niezależnie od tego czy zamierzasz nabyć pojazd w autoryzowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Istnieje wiele okoliczności w których podobno bezwypadkowy samochód okazał się być mocno uszkodzony, a dobry pośrednik sprzedawał kradzione auta. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w którykolwiek sposób pokrzywdzony, z tego względu dziś opisujemy krok po kroku, co musisz zrobić, aby kupić idealne auto bez żadnych trudności. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Konsumenci byli dobrze poinformowani w materii zakupu nowego pojazdu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem samochodu, za każdym razem doradzamy naszym Klientom, aby właściwie zastanowili się nad jego typem i sposobem użycia. Niejednokrotnie okazuje się, że typ który akurat mamy na oku będzie dla nas całkiem niepraktyczny. Jeśli dużo podróżujesz w centrum wybierz samochód niewielki i zwinny, o małym, oszczędnościowym napędzie. Możemy Tobie polecić takie modele jak Nissan Micra, Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny obecnie Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeżeli szukasz auta na rodzinne wycieczki, w tym wypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi samochodami jak Opel Vectra Combi, Renault Scenic, czy bardziej prestiżowy gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym temacie wszystko zależy od tego, czy chcesz kupić nowe, nieużywane auto, czy wolisz oszczędzić pieniądze i nabyć używany samochód w skupie aut. Atutem kupna samochodu w autoryzowanym salonie sprzedaży jest na pewno niezawodny serwis i pewność, że określony pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z minusami? Z całą pewnością może Was odrzucić wartość nowego auta, za który będziecie musieli dać nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta używanego. Przejdźmy następnie do oceny nabycia auta w skupie aut. Powinno się zaakcentować, ze wszystko zależy od uczciwości i doświadczenia sprzedawcy. Raczej powinniśmy wybierać firmy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Zawsze masz możliwość sprawdzić w sieci, co mówi się o określonym zbywcy. Jakie są walory wyboru auta na moto giełdzie? Bez wątpienia cena, o wiele mniejsza niż wartość w salonie. Negatywy są równie klarowne – brak pewności, czy określone auto ma jakiekolwiek skazy. Jednakże możemy to szybko sprawdzić, prosząc sprzedającego o wizytę w najbliższym centrum kontroli pojazdów.

Zakup nowego auta – formalności

Na samym wstępie należałoby skontrolować wybrany pojazd – nie tylko pod kątem przypuszczalnych uszkodzeń, ale także pod kątem miejsc rejestracji. Wybierz się z sprzedawcą do lokalnej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik wnikliwie zbada auto. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w dowolny sposób przetwarzane, specjalista zapewne Ci o tym zakomunikuje. Później pójdź na komisariat Policji, gdzie otrzymasz wiedzę o tym, czy samochód nie należy przypadkiem do kogoś innego.

Wreszcie wybrałeś idealny pojazd. Teraz czas na procedury formalne, które przy właściwej staranności nie muszą być wielce problemowe. Obowiązkowo podpisz umowę, lub odbierz fakturę od sprzedawcy. Taki dokument potwierdza własność określonego auta. Na jego podstawie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od wartości auta. Kolejną sprawą jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki łatwym w obsłudze porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Kolejny krok to wpisanie do rejestru pojazdu w właściwej placówce. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny pojazdu. Samochód jest już Twój. Prawda, ze proste?

Zakup nowego auta to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza wycieczka nowym samochodem. Zanim kupisz wymarzony samochód nie zapomnij o przekazanych przez nas czynnościach i uważaj na błędy, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zazwyczaj możesz przetestować konkretne auto u specjalisty, by ochronić się przed zakupem złomu, który po tygodniu będzie nadawał się na złom. W naszym skupie samochodów szczególnie często Klienci opowiadali nam wprost niestworzone relacje, jak sprzedawcy naciągali nieświadomych Klientów. Stąd też stawiamy na wysoką jakość oferowanych u nas pojazdów. Możesz mieć pewność, ze poszczególne oferowane auto było wcześniej precyzyjnie zbadane. Wstąp do nas i wyjedź swoim wymarzonym autem. Ofertę odkryjesz na stronie www: Skup aut Wrocław

Komentarze są wyłączone.