Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze

Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
30 stycznia, 2017
Zakup nowego samochodu
2 lutego, 2017
ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Będąc kierowcą zastanawiasz się na pewno jak ulepszyć swoje umiejętności za kierownicą. Niewątpliwie najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez opanowania konkretnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa sztuka jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy masz świadomość ryzyka i umiesz kierować nie tylko pojazdem, a również własną wyobraźnią. Doskonale rozumiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zapoznać się z różnymi sytuacjami w trakcie podróży. I właśnie dlatego, jako fachowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego priorytetem jest wytwarzanie odpowiednich przyzwyczajeń w przeróżnych okolicznościach drogowych. Startując od niesprzyjających czynników atmosferycznych, przebrniesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację na drodze i uświadomisz sobie na czym polega zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla początkujących kierowców, jak i dla tych z Was, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilku lat. W podstawowym kryterium celem kursu, jest wygenerowanie u kierowców prawidłowych reakcji wobec zagrożeń, które czekają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej celem programu jest nauka oszczędnej eksploatacji pojazdów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na komfort wszystkich uczestników ruchu ulicznego, oraz na podwyższenie wydajności naszego pojazdu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika jazdy oparta jest na kilku zasadach. Po pierwsze wiąże się ona z prawidłowym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, a także z zapewnieniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące obsługi auta. Zaprezentujemy jak kontrolować poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość siedzenia do naszych rozmiarów, aby poprawić widzialność drogi. Jazda defensywna to również umiejętność dopasowania szybkości i charakteru jazdy do określonych warunków pogodowych i stanu powierzchni jezdni. Wyjaśnimy Wam jak używać innowacyjne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Was odczytywania postępowania pozostałych uczestników drogi, tak aby jak najskuteczniej odpowiadać na ryzyko. Niezmiernie ważnym fragmentem kursu jest wdrożenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, oraz po incydencie drogowym. Pokażemy Państwu jak pokonywać stres i jak motywować pozostałych uczestników ruchu do poprawnych zachowań na drodze.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Najpierw każdy kierowca będzie partycypował w zajęciach praktycznych z zastosowaniem symulatora samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, jak i busu, zależnie od systemu kursu. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył wyspecjalizowany trener, który na tym stopniu zajmuje się jedynie obserwacją stylu jazdy i krytyką reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia samochodu, kursant będzie miał możliwość zweryfikowania własnych predyspozycji w warunkach specjalnych. Program nauki zakłada odtwarzanie różnych, niemożliwych do przewidzenia wydarzeń na drodze takich jak oblodzona nawierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widoczności przez mgłę i jasne światło, chwiejny towar, wkroczenie pieszego na jezdnię, jak i kilka kolejnych sytuacji.

Pozostałym fragmentem szkolenia są lekcje teoretyczne podczas których uczestnicy kursu zapoznają się z analizą trybu jazdy i z notorycznie popełnianymi błędami, które mogą doprowadzić do kolizji na drodze. W trakcie zajęć zostaną im przybliżone reguły bezpiecznego poruszania się po jezdni i reguły pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji sanitarnej. Uczestnicy szkolenia będą mogli poznać techniczne predyspozycje wykorzystania swojego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, a również zostaną im zaprezentowane przypadki rozmaitych zdarzeń drogowych, wraz z szczegółowym wyjaśnieniem czynników. Ponadto szkoleniowcy przedstawią jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zmniejszenie ryzyka kolizji w ruchu samochodowym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu samochodem w symulatorze. Teraz jednak nauczyciel czynnie partycypuje w nauce i podpowiada kursantowi jak zaimplementować elementy jazdy defensywnej w trakcie codziennej eksploatacji samochodu. Na poszczególnych przykładach przedstawi, jak powinna układać się reakcja kierowcy na określone wydarzenie.

Wykształcenie instynktownego przewidywania niebezpieczeństw w trakcie jazdy może przyczynić się do minimalizacji incydentów i kolizji, na które zwłaszcza narażone są osoby, które działają w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z niebezpiecznymi warunkami w ruchu ulicznym. W oferowanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez daną firmę w celu poprawienia techniki jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na optymalizację techniki jazdy i podniesienie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu ulicznego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po zakończonym szkoleniu będą w stanie lepiej unikać niebezpieczeństw na drodze i dokładniej tłumić uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym instytucie treningowym. Gwarantujemy bezpłatne pomoce naukowe i doświadczoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalnością są fachowe kursy, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Komentarze są wyłączone.