Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja
Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia
23 marca, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
25 marca, 2017
Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Najpierw należy objaśnić, do czego właściwie etykieciarka służy. Mianowicie jest to maszyna fabryczna, której przeznaczeniem jest doklejanie banderol na różnorakie typy opakowań. Wzorem mogą być butelki z piwem bądź wódką. Posiadają podłużny kształt i najczęściej są wyprodukowane ze szkła. Aplikator etykiet przykleja na nie naklejkę z podstawowymi informacjami: nazwą firmy produkującą alkohol, nazwą trunku, datą ważności itp. W przypadku napojów wyskokowych, np. brandy, etykieciarka musi obowiązkowo przykleić również banderolę akcyzową.

Jedną z dobrze atrakcyjnych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie parę procedur wprowadzania etykiet: banderole samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety nacinane, nalepki termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi przylepiać etykiety na wielorakie rodzaje produktów, przykładowo na potrzeby koktajli (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane soki), do jedzenia (oleje do smażenia, szybkie dania, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy dla kobiet, kosmetyki kolorowe, balsamy po goleniu) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najatrakcyjniejsze koncepcje, jeżeli chodzi o etykietowanie towarów. Od jakiegoś czasu nowością jest technologia Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, iż pojedyncza etykieta posiada charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Roll-Line albo Rotaxa. Wyselekcjonowane typy mogą umieszczać etykiety na wolnych opakowaniach i wszystkich zapełnionych alkoholem, tonikiem bądź pożywieniem.

Warto z całą pewnością przemyśleć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, przykładowo segmentowej. Za jej sprawą można oznaczać jednocześnie choćby 6 produktów. Efekt ostateczny jest zależny od ilości stacji, w które będzie uzbrojona oraz od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej określa się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste bądź pełne są rozstawiane wokół nadrzędnej stacji, która wiruje oraz w tym samym czasie wprowadza etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent pożywienia, napojów wysokoprocentowych albo kremów chce posiadać niezawodną maszynę do wprowadzania etykiet na produkty, wtedy powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju jest ledwie kilka placówek, które zajmują się dostarczaniem tak złożonych urządzeń przemysłowych i przyszłym ich serwisem. Dobrze jest jednak zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do seryjnej produkcji przez sporo lat. Etykieciarkę można dostroić do linii przemysłowej, jaką obecnie ma konkretna firma.

Główną zaletą jest sama metoda Adhesleeve, która zapewnia opcję likwidacji nadmiernych nakładów, m in. kosztów gromadzenia kleju, nakładów na rozczynniki (wykorzystywane są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się weryfikacją systemów klejowych. Ogromnym pozytywem jest to, że wcale nie musimy utrzymywać speców – więc osób z doskonałymi umiejętnościami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie nieskomplikowana. Następuje z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Możemy również liczyć na mniej przestojów na linii przerobowej, lepszą odporność etykietek oraz obniżenie wydatków na energię (są związane z ocieplaniem kleju w pozostałych modelach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy podstawowe cechy: atrakcyjną cenę, praktyczność i bezpieczeństwo. Projekt któregokolwiek aplikatora naklejek jest za każdym razem dostosowywany do potrzeb Kontrahenta. Istnieje opcja ulokowania tej aparatury na jak najmniejszej powierzchni oraz za jednym razem nie są złamane regulaminy BHP. Każda z nich posiada zaokrąglone ramy oraz specjalne osłony, by zatrudniony w trakcie eksploatacji maszyny mógł poczuć się pewnie. Porządkowanie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie proste.

Wartość etykieciarki zależy zwłaszcza od jej typu, czyli od technologii, w jakiej wkrótce będzie pracować. Ważne jest też to, czy Klient jest zainteresowany nabyciem całej linii fabrycznej czy tylko jednego aplikatora etykiet. Walorem oryginalnej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers sporadycznie ulegają uszkodzeniom i absolutnie nie są przyczyną długookresowych postojów. Zwykle w takich okolicznościach są weryfikowane: wskaźnik awaryjności i standardowy okres zastoju linii.

Oprócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię produkcyjną w inne innowacyjne maszyny, m in. weryfikatory butelek, zakręcarki lub nalewarki. Na skuteczność produkcji wpływają wszystkie urządzenia, które biorą udział w otrzymywaniu produktów oraz sami pracownicy. Ekonomiczność samej etykieciarki jest zależna od większej ilości czynników niż parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej o przyklejaniu naklejek na produkty, kliknij w link po prawej stronie – Etykieciarki

Komentarze są wyłączone.