Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Kruszywa Warszawa - Kruszywa drogowe Warszawa - Kruszywa budowlane Warszawa - Tłuczeń Warszawa - Kruszywa w dobrej cenie - Sprzedaż kruszywa Warszawa - Transport kruszywa Warszawa
Kruszywa w branży budowlanej i drogowej
21 marca, 2017
Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
25 marca, 2017
Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, balsamy zatrzymujące wyrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to zapewne najczęstsze środki redukowania niepożądanego owłosienia. Czy są one efektywne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, tylko po owym czasie operację powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest podstawowy powód wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. Nie jest to projekt nowy, bowiem jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dziś najmodniejszym oraz najsprawniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Odkrywcy, którzy skonstruowali, a w dalszej kolejności zastosowali w praktyce oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie rozwiązanie umożliwiło podniesienie skuteczności terapii, ograniczenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z dobrym skutkiem stosować do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia czy śniadej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji bądź mają drobne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył mnóstwo ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, wcale nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Statystycznie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, aby zupełnie usunąć wszelkie włoski. Jeśli określimy parę partii, m in. przedramiona i stopy za jednym razem, to kosmetyczka może to wykonać w czasie jednorazowej konsultacji. Tak naprawdę ilość zabiegów zależy od typu owłosienia oraz momentu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włosy najbardziej widoczne, najmocniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie zwyczajnie wyrastają równolegle, z tego względu laser usuwa blisko 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy epilacja laserowa faktycznie daje znakomite efekty?

Na pewno są one znacznie korzystniejsze aniżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia potrafią wystąpić jedynie sporadyczne włosy (przykładowo w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Kobiety, jakie zdecydowały się na ów zabieg oraz publikują swoje oceny na blogach w 99% są dumne z efektów. W szczególności, iż jest to skuteczna technologia na wrastające włosy. A dokładniej? Groźnym wynikiem nieostrożnych depilacji lub po prostu podatności są niewielkie ranki na skórze, rozognione grudki albo krostki. Mogą też pojawić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u medyka jest niekiedy nieodzowna. Włoski w ogóle nie mogą przeniknąć przez skórę oraz zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna gromadzić się ropa, zaś potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, by poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka zbliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest dokonanie analizy włosków i przystosowanie intensywności wiązki światła. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed wizytą trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny czytnik weryfikuje wiele paramentów równocześnie, m.in. koloryt oraz gęstość włosków. W zasadzie nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie powodowało ból bądź powstaną poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy też skupywać nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia domowe, trudzić się z ogrzewaniem wosku i bólem. Panie preferują epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość spontanicznie powędrować na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym atutem dla Pań depilujących bikini jest szansa znieczulenia owego bardzo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel uśmierza intensywność odczuwania kolejnych impulsów przekazywanych przez laser. Do innych walorów można zakwalifikować brak powikłań po zabiegu (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj nadzwyczaj drogie, stąd też warto zobaczyć lokalne propozycje i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus możemy usunąć około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włosy choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować nadmierne owłosienie

Można wyodrębnić cztery modele laserów, wykorzystywanych aktualnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i zobacz najczęstsze pytania.

Komentarze są wyłączone.