Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
5 kwietnia, 2017
kancelaria notarialna z Torunia profesjonalny notariusz umowy notariusz sporządzanie dokumentów
Z czym warto iść do notariusza?
9 kwietnia, 2017
dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż doskonałe imprezy to te, które mówiąc w skrócie nie są zaplanowane „od A do Z” – czyli sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie dzieje się naturalnie. Często jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, wówczas impreza jest tym bardziej atrakcyjna. Natomiast jeżeli rozpoczynamy pierwsze przygotowania jeden tydzień wcześniej (kobiety kupują czasami „wystrzałowe” ubrania z niniejszej okazji i dostosowują makijaż), wtedy zabawa okazuje się potwornie nudna oraz planujemy niezwłocznie z niej zrezygnować. Osoba, jaka jest realizatorem bynajmniej nie potrafi całkiem przewidzieć wszelkich zdarzeń, może tylko zaproponować jakieś ramy, np. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra osoby zaproszone będą pić szampana na zewnątrz i obserwować fajerwerki. Jego podstawowym celem jest zawsze to, ażeby niczego przybyłym gościom nie zabrakło. Trafnym pomysłem jest stworzenie odpowiedniej oprawy muzycznej, np. na prywatce będzie wygrywał świetny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Przyszykowanie imprezy nie bazuje jedynie na zawiadomieniu kolegów i koleżanek sms-em oraz wystawieniu napojów z alkoholem na stole. Właśnie – jeżeli mamy na względzie zaproszenia. Przesyłanie przykrótkich sms-ów w stylu: „w piątek balanga, jesteś zaproszony”, „w sobotę widzimy się u mnie, impreza do świtu” bądź „wpadnij, Sylwester u mnie”, jest troszkę trywialne. Znakomitym pomysłem jest wówczas opracowanie zaproszeń i własnoręczne ich uzupełnienie, czy przesłanie informacji, ale o trochę awangardowym wyglądzie, między innymi:

„W związku z powszechnymi wnioskami obywateli, monarcha wszelakich dóbr król Piotr I, jako iż jest wodzem dobrotliwym, wzywa na legendarną biesiadę pod „Chudym Smalcem”, gdy tylko w sobotę Słońce ukryje się za horyzontem. Obowiązkowo należy posiadać przestronne odzienie oraz obfitą miarę dobrego nastroju. Na wieczerzy robieniem muzyki zajmie się sympatyczny DJ, a kolacja zakończy się w takich okolicznościach, kiedy wszyscy goście zapadną w błogi sen albo nawrócą do swoich zamków.”

Brzmi bardziej zachęcająco, prawda? Na pewno o wiele więcej osób dotrze na imprezę po otrzymaniu owej informacji. Musimy wspomnieć, żeby mówiąc w skrócie nie była zbyt kwiecista – powinna mieścić korzystną dozę powagi i żartu. Jakich błędów unikać? Taki sms albo zachęcenie w postaci karteczki krótko mówiąc nie może nikogo urazić. Podarujmy sobie definiowanie znajomego niezbyt przyjazną ksywą (choćby jeśli na konkretną osobę tak mówią inni), zapisywanie cudzych cech charakteru (głównie złych) i innych identycznych rzeczy.

W przypadku kiedy publikujemy karteczki dla przyszłych gości, wtedy ogólnie rzecz ujmując nie muszą one posiadać formy czystej karteczki wypełnionej tekstem. Wcale nie muszą to być również karteczki wypatrzone w sklepie z artykułami papierniczymi czy w sieci. Efektownym zamysłem jest własnoręczne opracowanie graficzne zaproszeń, m in. w formie zamkniętej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione naturalnie od stylu zabawy, np. czy goście będą poprzebierani.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tutaj zarysowuje się pierwszy, oraz równolegle chyba najistotniejszy temat: czy którykolwiek z przybyłych gości ma uczulenie bądź nietolerancję na jakieś składniki? Jakie są zamiłowania kulinarne przyszłych uczestników? Czy zamierzają spędzać czas na zewnątrz przy grillu czy podjadać wyszukane posiłki w restauracji? Na dobrej prywatce alkohol krótko mówiąc nie „przesłoni” smacznego jedzenia, innymi słowy, iż dania muszą zajmować centralne miejsce, a nie białe wino lub tequila. Każdy doskonale wie, że wcale nie można pic takich napojów na tzw. „goły żołądek”. Nim zaproszeni goście zaczną popijać dobrej jakości trunki alkoholowe, koniecznie muszą trochę zjeść. Menu musi być dobrane preferencji smakowych, m in. jeśli towarzyszka ze szkoły jest uczulona na marchew, to rewelacyjnie by było, jeśliby na stole pojawiały się dania bez niniejszego warzywa. W przypadku kiedy kolega z pracy posiada problem z nietolerancją pszenicy oraz jogurtów i innych produktów mlecznych, to warto przygotować ze 2-3 potrawy wyłącznie dla niego. Inaczej bowiem będzie stał przy jedzeniu i nic nie jadł, bądź przyniesie własne jedzenie, a na taką sytuację w ogóle nie powinien pozwalać żaden gospodarz (jeżeli zależy mu na tym, by wszyscy przybyli goście dobrze się bawili). Koszty potańcówki mamy możliwość oczywiście rozłożyć na wszystkich uczestników – razem z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie najzwyczajniej w świecie ze sobą napój alkoholowy oraz wcześniej omówione posiłki. Należy jednakże dbać o to, aby nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa i pojedyncze czerwone wino (czy na odwrót). Co kto przynosi musimy postanowić na początku.

Jeśli planujesz wynająć na własną potańcówkę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to kliknij w link obok –  a odszukasz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.