Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Kupno dom, co trzeba wiedzieć?
Kupujemy dom. O tym należy pamiętać
21 listopada, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
10 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Dzieci kochają zabawę. Podczas zabaw nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to doskonały patent na spędzenie popołudnia. Są one doskonałym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować inspirujące miejsce rozrywki dla dzieci, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór barw oraz tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Otoczenie można dodatkowo upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój szkraba: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, najczęściej obrazuje jego humor. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – postaci z bajek czy zwierzątka?

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują także osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym pomysłem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy pomysłowość dziecka. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw dominujący muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – kilka zdań o farbach

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest wybór niezagrażających farb.

Korzyści

Wykorzystanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal bawialni to trafiony patent na zaistnienie pośród innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Brzdące zapamiętają interesujące rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu malarzy artystów zachęca do skorzystania ze swoich usług. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest też w szpitalach i domach dziecka. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malowanie bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.