Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Układanie kostki brukowej Kamień ogrodowy Usługi brukarskie
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
Marzec 19, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
Marzec 19, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda kobieta wie na czym polega ten zabieg. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę daleko wschodniej religii, chociaż w ogóle to słowo nie jest powiązane z wiarą i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to profesjonalny termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż większość panów lubi mieć ciało pokryte dość bujnym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny koszmar.

U dziewczyn chorujących na hirsutyzm włoski pojawiają się w przesadnej ilości na rozmaitych częściach ciała – w strefach intymnych, na łydkach i co najgorsze na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie prezentują się gustownie i urzekająco. A generalnie każda z nas chce być zadbana i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie usuwa nadmierne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to środek bezpieczny, w szczególności polecany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej szczególnej przypadłości, wpływając na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym informatorem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się nadmiernym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, czarne włosy pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale również na twarzy, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm występuje jako mankament kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u przyciągającej, 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Kobiecy organizm tworzy za równo estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasem zdarza się, że w rezultacie destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować za dużo hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Następnymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się zbędnego owłosienia u pań mogą odpowiadać również sterydy (używane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili dostrzeżenia pierwotnych symptomów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u specjalisty. Po gruntownym badaniu udokumentuje on diagnozę i zaleci stosowne leki, lub stwierdzi, że nadmierne owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym jedynie do pań narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem całkowicie likwiduje włoski z dowolnej części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy zapewniają, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie skonfigurowanie lasera do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas każdej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak mocne są Twoje włosy. Generalnie rezultat ostateczny jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda profesjonalna nazwa) laser emituje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest zdecydowane zniszczenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Wywołane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy wchłaniany jest jedynie przez włosy, które eksponowane są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają wymaganej ilości emitowanych promieni skutecznej do ich osłabienia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają usunięte.

Jak twierdzi wiele osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy rosnące na twarzy zanikają po kilku wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że kobiety chorujące na hirsutyzm wyróżniają tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserem to nie tylko zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich pań, u których przesadzone owłosienie powoduje spore kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich kobiet, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, instytut proponuje fachową depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz mieć ładną i zadbaną skórę? My Ci w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.