Rodzaje depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.