Klimatyzacja i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne w budownictwie energooszczędnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale także na wydajność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć działania. Żeby zagwarantować sobie komfortowe warunki najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń zapewniając nam komfort podczas upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, zapewniając chłód oraz komfort cieplny bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w czasie lata. Sporo klimatyzatorów może również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna lokalnego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, do czego pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest połączenie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma także pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.