Klimatyzatory multi split do domu

Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na naszą produktywność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią bazę naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć działania. Żeby zagwarantować sobie korzystne warunki zazwyczaj rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku budynku przynosząc nam komfort podczas upałów. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już mamy oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku domu szczególnie latem, gdy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury w środku budynku, przynosząc ochłodę oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator przydaje się tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna zimowego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy rozgrzać, na co przeznaczana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu w środku domu jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort w środku domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.