Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów

Kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego Szkolenia dla konwojentów Kursy dla kierowców ochrony
Pojazdy uprzywilejowane przepisy
3 marca, 2017
Kursy na karetki pogotowia szkolenia dla kierowców karetek
Kierowca karetki – kursy, szkolenia, doskonalenie jazdy
15 marca, 2017

Czy jesteś świadomy tego, że pranie ekstrakcyjne eliminuje stare plamy i zanieczyszczenia, eliminując przy tym 99% niebezpiecznych dla naszego organizmu bakterii i roztoczy? Faktycznie, ta efektywna technologia prania chemicznego jest w stanie odnowić miniony wygląd choćby najbardziej zabrudzonemu dywanowi, czy używanej kanapie w salonie. Profesjonalna technika nawilżania zabrudzonych powierzchni praktycznie wysysa brud z wewnętrznych powłok materiału. Skutki prania ekstrakcyjnego są zdumiewające – ładny zapach i promieniujący wygląd mytych powierzchni. To jeszcze nie koniec! Wskazaną technologią prania chemicznego możesz oczyścić tapicerkę meblową, tapicerkę samochodową, dywan, jak i ukrytą w piwnicy wykładzinę. Pranie ekstrakcyjne jest wielofunkcyjną procedurą prania zanieczyszczonych powierzchni całkowicie bezpieczną dla osób cierpiących na alergie. Możemy wspomnieć jeszcze, że pranie ekstrakcyjne nie oddziałuje źle na właściwości pranych materiałów. Wręcz przeciwnie, konserwuje je na długi czas.

Funkcjonuje kilka placówek w Warszawie zajmujących się usuwaniem zanieczyszczeń metodą prania ekstrakcyjnego. Wiodącą marką w tej dziedzinie jest Pogromca Brudu. Firma zajmuje się czyszczeniem powierzchni z tapicerki, a Klienci mianują ją najsolidniejszą firmą piorącą w mieście stołecznym. Prawdopodobnie warto uwierzyć ich rekomendacjom. Równolegle w tym tekście zostaniesz poinformowany o tym na czym właściwie polega pranie ekstrakcyjne, jakie środki najlepiej sprawdzają się w tej technologii i co możemy wyszorować przy użyciu tej uniwersalnej metody. Zapraszamy!

Na czym polega pranie ekstrakcyjne?

Przede wszystkim należy odnotować, że technologia prania ekstrakcyjnego służy do sprzątania takich powierzchni jak dywany, tapicerka meblowa, tapicerka samochodowa i wykładziny. Są to nawierzchnie szczególnie narażone na regularne zanieczyszczenia, z tego względu podstawowe formy prania nie wywołują upragnionych rezultatów. Aby całkowicie pozbyć się plam z kanapy, czy dywanu należy wyszorować nie tylko zewnętrzną warstwę materiału, ale również tą środkową. Pranie ekstrakcyjne umożliwia docierać do głębokich warstw sprzątanych nawierzchni, co wpływa na to, że ta technologia jest szczególnie efektywna. A czym się ona cechuje? W praniu ekstrakcyjnym wykorzystywane są specjalne maszyny, określane ekstraktorami. Takie odkurzacze ekstrakcyjne namaczają warstwy materiału roztworem myjącym. Utrwalony i zaschnięty brud zaczyna się rozcieńczać, po czym odkurzacz wysysa go z materiału, zapewniając ładny zapach, perfekcyjną czystość i wysoki standard higieny. Pranie ekstrakcyjne, jako wariant prania chemicznego eliminuje nie tylko świeże zabrudzenia, ale także plamy, które powstały nawet kilka lat wstecz. Po tym profesjonalnym zabiegu czyszczącym kanapa, czy wykładzina wyglądają jak nowe.

Proces prania ekstrakcyjnego

Wyżej skrótowo przedstawiliśmy samą technikę prania ekstrakcyjnego. Teraz powiemy Wam jak konkretnie przebiega mechanizm prania ekstrakcyjnego, jakie maszyny są eksploatowane w trakcie mycia i jakie środki chemiczne są najdoskonalsze. Przed przystąpieniem do zabiegu prania ekstrakcyjnego należy skrupulatnie zanalizować budowę materiału i typ plam. Pozwoli to korzystniej dostosować środki piorące i obliczyć stosowny czas namaczania, tak żeby oczyszczany materiał nie uległ zniszczeniu. Potem przechodzi się do fazy moczenia. Ten proces rozkłada zaschnięty brud. Następnym etapem jest odkurzanie. Wkrótce po tym powinno się starannie wysuszyć daną nawierzchnię. I koniec. Powróćmy teraz do tematu płynów myjących i odkurzaczy ekstrakcyjnych. Tutaj rządzi popularna marka Karcher, oferujące domowe i przemysłowe ekstraktory do prania, jak i roztwory do czyszczenia chemicznego.

Dlaczego warto skorzystać z metody prania ekstrakcyjnego?

Jak już informowaliśmy na początku pranie dywanów i tapicerki technologią ekstrakcyjną pozwala zabić nawet prawie 100% niekorzystnych bakterii. W trakcie tym wszakże nie zamykają się walory tej technologii sprzątania powierzchni. Pranie ekstrakcyjne usuwa przykre zapachy, na przykład zapach zwierząt domowych, czy zapach potu. Dodatkowo konserwuje oczyszczany materiał, przywracając kolor i budowę włókien. Pranie ekstrakcyjne jest mocno rekomendowane alergikom, gdyż likwiduje roztocza i inne elementy generujące reakcje alergiczne. Jest to idealna technika czyszczenia dywanów i tapicerki meblowej. W rosnącej liczbie przypadków poleca się ją również do mycia tapicerki samochodowej, jak i polerowania powierzchni ze skóry (które są szczególnie kłopotliwe w kosmetyce).

Czy zdecydowałeś się już na skorzystanie z nowatorskiej i skutecznej metody czyszczenia tapicerki? Pragniesz ożywić swój zabrudzony dywan na wiosnę? Nie ma doskonalszej techniki czyszczenia niż pranie ekstrakcyjne. 100% zadowolenie gwarantowane. Firma Pogromca Brudu zapewnia czyszczenie dywanów, tapicerki meblowej i samochodowej, a także czyszczenie mebli skórzanych w Warszawie, a dokładnie w okolicach Bielan. Dysponujemy specjalistycznymi odkurzaczami ekstrakcyjnymi marki Karcher i profesjonalnymi preparatami myjącymi o subtelnym zapachu. Gwarantujemy dojazd do Klienta i kompletną analizę czyszczonych nawierzchni. Jesteśmy firmą piorącą rekomendowaną przez ogromną liczbę Konsumentów. Skorzystaj z naszych rzetelnych usług prania już dziś. Wstąp na stronę klikając na zamieszczony obok link: Pranie dywanów Bielany

Komentarze są wyłączone.