Pozycjonowanie stron krok po kroku

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń
Sprzątanie domu krok po kroku
17 stycznia, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Strona www – doskonała inwestycja
24 stycznia, 2017

Czym nazywamy pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczny sposób na reklamę mojej strony internetowej? Jakie efekty zapewnia pozycjonowanie stron? Ile się płaci za pozycjonowanie stron? To najbardziej powszechne pytania jakie Klienci zadają agencją SEO zanim zdecydują się na wykupienie tego rodzaju usługi.

Efektywność pozycjonowania zależna jest od kilkunastu czynników, oraz wykorzystywanych metod. Agencje SEO wręcz konkurują między sobą w opowieściach o tym jak szybko są w stanie wypozycjonować stronę i wiedzy na temat trzymanego w tajemnicy algorytmu Google. Niestety przeważnie te jednostki, sprzedające tanie i szybkie pozycjonowanie, w rezultacie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Ich metodą jest spamowanie, które w przeważnie zawsze przynosi więcej szkód niż pożytku. Pozycjonowanie nieetycznymi metodami nie jest zatem wskazane, a podniesienie takiej witryny do wcześniejszej pozycji trwa nawet kilka miesięcy.

W tym poradniku po kolei opiszemy Wam jak powinno wyglądać skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby zawsze być pewnym, że nie daliśmy się nabrać oszustom, których w branży SEO nie brakuje.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że żyjemy w dobie Internetu. Przedsiębiorstwa, których strony internetowe są chętnie klikane, zyskują jeszcze więcej w świecie rzeczywistym. Popularność tych witryn nie jest jednak kwestią przypadku, ale dokładnie zaplanowanej techniki marketingowej. Zabiegi takie jak pozycjonowanie stron, czy rejestracja profilu na Facebooku, czy Instagramie maksymalizuje możliwości firm na zdobycie wielu potencjalnych Klientów. Czemu pozycjonowanie stron jest najskuteczniejszą z nich? Argument jest niezwykle łatwy w zauważeniu – ilość osób używających wyszukiwarek, którzy w przyszłości mogą zostać Twoimi Klientami.

Z pewnością nie raz szukałeś produktów w sieci. Najczęściej za pewne korzystałeś z wyszukiwarki Google. Po napisaniu konkretnej frazy, np. Fryzjer Toruń, pokazała się Tobie lista wyników. Idąc tokiem myślenia im wyższym tym lepszy, wybierałeś strony firm, które znalazły się na szczycie tej listy. Tak też czyni 90% osób korzystających z popularnych wyszukiwarek internetowych. Normalne jest, że każdy z nas zwraca uwagę na kilka pierwszych pozycji na liście wyników wyszukiwania, a rzadko który z nas przechodzi na 2 czy 3 stronę. Zatem najważniejszym atutem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją stroną większej liczby osób.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Pozycjonowanie strony wpływa na podwyższenie jej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Strony umieszczane są w tym rankingu w właściwej kolejności, adresującej do ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Układanie tych wyników zajmują się boty Google, których funkcjonowanie opiera się na zaawansowanym algorytmie, modernizowanym co jakiś czas. Pozycjonowanie jest zatem dość skomplikowaną procedurą, najczęściej poznawaną przez wielokrotne próby, gdyż żadna agencja SEO na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Realizując pewne działania w kodzie strony i analizując transformację jej pozycji, jesteśmy w stanie jedynie stwierdzić jakie są czynniki oddziałujące na skuteczne pozycjonowanie. Warto wyróżnić takie jak:

  • optymalizacja strony – zwiększenie wydajności i optymalizacja kodu strony sprawią, że dana witryna stanie się bardziej czytelna dla botów wyszukiwarki. Ogromne znaczenie ma także ilość słów kluczowych w tekstach na stronie.
  • popularność witryny – dbałość o jak największą liczbę wartościowych linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że identycznie jak zainteresowani usługami Klienci, autoboty Google także zwrócą swoje oczy na konkretną stronę. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz postawić własne strony zapleczowe.
  • bycie na bieżąco – profesjonalna i interesująca treść to jedno, a częste aktualizacje strony to drugie. Wartościowe dla Google witryny to takie, na których wciąż jest jakiś ruch. To także dobry sposób na zachęcenie nowych Klientów.
  • responsywność – jest obecnie priorytetem nr 1, przez to że co raz więcej użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dopasowują się do rozmiaru danego ekranu i ładują się dość szybko, co docenią roboty Google.

Zostały tu wymienione w sumie nieliczne przykłady czynników które mają wpływ na wzrost pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Wiele agencji SEO zaczyna współpracę z Klientem od zaplanowania fraz kluczowych. Najlepsi specjaliści pomogą Ci wyszukać takie słowa, dla których zaawansowany wzrost pozycji strony będzie kwestią kilku tygodni. Niektóre firmy zaproponują Ci stworzenie własnego zaplecza SEO, lub użycie ich zasobów. Nie jest to zły pomysł. Jest to sygnał, że firmy te troszczą się o Klienta, nie chcąc go naciągnąć na nie korzystny spam, który jak już wiecie, może sprowadzić Waszą stronę na złą drogę. Co do kosztów, standardowe pakiety pozycjonowania kosztują jedynie 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duży wydatek? Nie, jeśli uświadomisz sobie ilu lojalnych Klientów możesz zyskać tylko przez fakt, że Twoja strona zajmie wyższą pozycję niż konkurencyjne strony. Jeszcze jedno – rezultaty pozycjonowania widoczne są po miesiącu, jak nie dłużej. Jeśli ktoś zaoferował Ci znacznie krótszy czas realizacji, może być to sygnał, że stosuje zabronione techniki.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – wejdź na naszą stronę i zacznij współpracę z nami: pozycjonowanie stron

Komentarze są wyłączone.