Tworzenie stron Toruń

Gabinet ortodontyczny Toruń
1 lutego, 2021
Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?
2 lutego, 2021

W jaki sposób samodzielnie przygotować stronę internetową na WordPressie?

Samodzielne przygotowywanie strony WWW na WordPressie może sprawiać wrażenie, że jest trudne, jednak nawet z niewielkimi zdolnościami programistycznymi jest absolutnie dostępne, ze względu na sporą liczbę przygotowanych narzędzi, usprawniający pełen proces twórczy. Na samym początku WordPress brany był za platformę blogową niż w formie bazy, gdzie da się przygotować profesjonalną stronę internetową. Ze względu na to podstawowe funkcje nastawione były na tworzenie postów z bloga. Obecnie wiele osób prowadzących  profesjonalne strony ciągle korzysta z opcji wstawiania treści: artykułów, porad, wskazówek, recenzji dopasowanych charakteru strony. Z reguły wpisy są wydzielone do przeznaczonej do tego zakładki, gdzie regularnie publikowane są kolejne posty. Natomiast pozostałą część pełnej witryny zapełniają podstrony wypełnione treścią, jaka zazwyczaj przez długi okres jest niezmienna. Na takich podstronach głównie umieszczane są opisy personelu, usług, osiągnięć, dyplomów oraz na przykład cenniki. Aby te wszystkie elementy mogły zostać zbudowane bez specjalistycznej wiedzy niezbędny będzie page builder, a więc edytor za pomocą którego dodamy wszystkie elementy tekstowe i wizualne, jakie pojawią się na witrynie.

Podstawowy edytor wizualny na WordPressie

Podstawowy edytor wizualny jest elementem wbudowanym w WordPressie już w momencie rozpoczęcia pracy. Znacznie bardziej zaawansowane są zarządzane przez wtyczki dodawanym do kokpitu administracyjnego. Zamysł wizualnego edytora na WordPressie polega na dołączaniu nowych elementów do strony internetowej poprzez selekcję najbardziej dopasowanego, a następnie przesunięcie go (metodą przesuń oraz upuść) w dowolne miejsce. Podstawowy edytor wizualny na WordPressie udostępnia właściwie zbliżone opcje tak samo przy tworzeniu strony głównej, podstron, jak i wpisów. Pełen proces tworzenia polega na dopasowaniu bloku, naładowania go grafika lub tekstem, a następnie dopasowaniem do siebie kolejnych bloków. W ten sposób można wstawiać między innymi nagłówki , listy, akapity, cytaty, pliki. Wszystkie te elementy da się szeregować, ustawiać w kolumnach, dzielić poprzez odstępy i separatory. Co więcej nawet podstawowy edytor wizualny umożliwia wstawianie samodzielnie kodów HTML, widżetów (np. tagi, kalendarz, kategorie), czy odsyłaczy do portali społecznościowych (np. instagram, facebook, ). Nie wymaga to żadnych umiejętności programistycznych. Dodajemy obrazy, treść, dodatki itp. wskazujemy ich rozmiar, kolory, pogrubienie, a edytor wizualny samoistnie koduje. Przy edycji wpisów możliwe są jeszcze opcje, w których da się samemu wybrać datę umieszczenia wpisu, przypisać mu właściwą kategorię, a także tagi oraz dodawać wyróżniające zdjęcie, jakie zostanie okładką wpisu.

WordPressowe wtyczki edytorów wizualnych

Dużą zaletą WordPressa jest możliwość dodawania wtyczek, jakie w szczególny sposób wspierają budowanie strony internetowej. Nie jest to tylko pakiet dodatków, co umożliwia zamieszczanie ponadpodstawowych funkcji jak np. harmonogramy, formularze albo rozbudowane tabele. Pośród różnych wtyczek zawierające wysoko pojedyncze zaawansowane elementy są też całkowicie zaawansowane edytory wizualne, wzbogacone o większą liczbę możliwości. Wtyczki dostępne są darmowe i płatne, przy czym wersje płatne są szczególnie rozwinięte. Co ciekawe są szablony, które posiadają w zestawie dojście do wybranej wtyczki edytora. Taki dodatek jest w takiej sytuacji w pewnym zakresie ograniczony, jednak jego cena wliczy się w cenie szablonu.

Muffin Builder

Jednym ze znanych szablonów, mieszczącym w sobie rozbudowany edytor wizualny jest szablon BeTheme stworzony przez Muffingroup. Dodany do niego Muffin Builder udostępnia ogromny zasięg opcji, połączonych z projektowaniem oraz pogrupowaniem zawartości na witrynie. To narzędzie w bardzo prosty sposób pomoże przygotować profesjonalną oraz atrakcyjną stronę internetową tak samo dla firmy, jak i pełnego treści bloga. Za sprawą możliwości wstawiania wielu elementów od tekstów, przez grafiki, po funkcjonalne dodatki w podsekcjach i kolumnach o wielu formatach, łatwo zbudujesz oryginalną stronę internetową dostosowaną do potrzeb.

Elementor

Bazową korzyścią Elementora można uznać to, że w odróżnieniu od podstawowego edytora wizualnego WordPressa i Muffin Buildera, wszystkie elementy da się wstawiać, poprawiać bezpośrednio na podglądzie strony. W przypadku tamtych efekt jest widzialny dopiero po zatwierdzeniu wpisanych poszczególnych okien w miejscu edycji strony. Elementor działa bezpośrednio z widokiem w rzeczywistym czasie. Posiada wiele możliwości do co wszystkich elementów i ich wariantów. W praktyce niemal każdy element da się bez przeszkód zamieniony oraz ułożony według upodobania ingerując w rozmiary, kolory, czcionki lub na przykład rozmieszczenie.

Beaver Builder

Beaver Builder uznany jest jako jeden z najlepszych oraz często stosowanych wtyczek do tworzenia stron internetowych. Tak jak Elementor działa bezpośrednio na stronie w czasie rzeczywistym. Co w znacznym stopniu przyspiesza budowanie i jest bardzo wygodne. O ile Beaver Builder ma bardzo dużo zaawansowanych opcji, których obsługa nie sprawia trudności, niekiedy skrypt potrzebuje chwili na aktualizację danych, dlatego wprowadzane zmiany pojawiają się z niewielkim opóźnieniem.

Divi

Divi umożliwia budowanie stron internetowych, za pomocą wskazywania oraz przesuwania elementów. Projektowanie w rzeczywistym czasie i duża liczba opcji zmieniania treści i stylów sprawia, że jest co raz bardziej wtyczką do edycji. Jednym z ważnych elementów Divi, jest zawarcie pełnej historii zmian, dzięki czemu bez problemu można wrócić do wybranego momentu oraz rozpocząć edytowanie na nowo.

WP Bakery (Visual Composer)

WP Bakery to jeden z najstarszych edytorów wizualnych, z uwagi na co bardzo często jest stanowi pakiet wybranych szablonów. Przez lat był poprawiany do tego stopnia, że posiada bardzo dużo przydatnych opcji, jakie pomogą stworzyć profesjonalną stronę. Zaawansowane opcje wpływają jednak na wydajność, dlatego niekiedy jest dość powolny. Mimo to jest prosty w obsłudze oraz stosunkowo tani.

Strony www Toruń

Komentarze są wyłączone.