Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!

Usługi ogrodnicze Toruń - Projektowanie ogrodów Toruń - Ogrody Toruń - Firma ogrodnicza Toruń - Zakładanie ogrodów Toruń
Nowoczesne usługi ogrodnicze
11 stycznia, 2017
Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama w internecie – zaskocz wszystkich.
12 stycznia, 2017
projektowanie ogrodów Bydgoszcz

projektowanie ogrodów Bydgoszcz

Projektowanie ogrodów to trudna praca, więc dobrze jest polecić to specjaliście, który posiada już odpowiednie podejście, rozległą wiedzę na temat projektowania ogrodów i zmysł artystyczny. Jeśli pragniesz, żeby Twój ogródek był oczywiście piękny, a również bezpieczny oraz praktyczny, musisz mieć na uwadze, że zakładanie ogrodów nie polega wyłącznie na oryginalnym wyznaczeniu placu dla drzew oraz kwietników. To także inne sprawy, które zwięźle opiszemy w niniejszym tekście. Także gorąco zachęcamy do obznajomienia się z naszym informatorem w zakresie projektowania ogrodów.

Projektowanie ogrodów – omówienie Twoich potrzeb

Przed tym, jak projektant zacznie wykonywać projekt ogródka, wcześniej przestudiuje z Tobą, jaką rolę powinien realizować Twój ogród. Czy np. będzie to powierzchnia rekreacyjna, np. z miejscem na grill i placem pod stół lub może przestrzeń praktyczna, gdzie będziesz hodować krzewy owocowe i warzywa… Oczywiście opcji jest sporo i w zależności od tego, na czym Ci zależy, taki model będzie opracowany.

Projektowanie ogrodów – możliwości zagospodarowania terenu

Kwestii, które trzeba brać pod uwagę podczas tworzenia prototypu ogrodu, jest doprawdy dużo. Przykładowo wielkość działki, którą posiadasz. Profesjonalny model ogrodu jest w stanie optycznie powiększyć metraż albo zaprezentować wykorzystanie terenu tak, aby był on dla użytkowników jak najbardziej funkcjonalny.

Co powinno znaleźć się w takim schemacie? Plan ogrodu oprócz roślinności bierze pod uwagę wiele opcji, w tym również ozdoby, takie jak drogi z kostki, źródełka, kwietniki, czy figurki kamienne. Pomijając naturalnie pewne utrudnienia (powierzchnię albo środowisko) projektowanie ogrodów daje sposobność, aby stworzyć taki ogród, który będzie nie tylko powodem do uśmiechu ale będzie także miejscem wypoczynku.

Projektowanie ogrodów może odzwierciedlać różne style w architekturze krajobrazu. Tym samym przed Twoim domem może znajdować się:

  • ogród regularny (ogród geometryczny) – charakteryzujący się wysokim porządkiem, bardzo często towarzyszą mu rzeźby, przycięte rośliny oraz kompozycje kwiatowe. Okazem takiego ogrodu jest francuski ogród,
  • ogród swobodny – wyróżnia go wygląd imitujący naturalność, w tego typu ogrodzie rośliny mają sprawiać wrażenie, że nie zostały doglądane przez ogrodnika. Taki ogród nierzadko wzbogaca się kamieniami, skalniakami i tym podobne tak jak w ogrodach w stylu angielskim,
  • ogród mieszany – czyli typ ogrodu, łączący w sobie wcześniejsze cechy.

Inaczej będą też planowane ogrody, które zaczną powstać w konkretnym otoczeniu. Bierzemy tu pod uwagę najważniejsze trzy rodzaje środowiska (stąd też podział tychże ogrodów): ogród w mieście, ogród podmiejski i ogród w przestrzeni wiejskiej. Różnią się one m.in. wielkością, przeważnie jest tak, że ogród miejski będzie stosunkowo mniejszy niż ten znajdujący się na prowincji. Dlatego inaczej powinno się podejść do małego ogrodu, a inaczej do dużego, ponieważ nie każdy styl będzie tu właściwy. Naturalnie specjalista pokaże Tobie, jaki rodzaj ogrodu będzie najlepiej odpowiadać do miejsca i ukształtowania nawierzchni lub zasugeruje Ci zupełnie inne, unikalne podejście.

O czym należy pamiętać podczas projektowania ogrodów?

Powinno się przy tym mieć na uwadze, że autorska koncepcja często nie może być w pełni przygotowana przez specjalistę. Projektowanie ogrodów wymaga też tego, aby uważać na czynniki środowiskowe, które mają znaczny wpływ na to, które gatunki będą się w ogrodzie dobrze czuły. Rośliny rosnące w naturze tylko w konkretnych regionach (przykładowo rośliny tropikalne, rośliny nadmorskie i tym podobne) mogą się nie przyjąć w naszym otoczeniu nie wyłącznie ze względu na klimat, lecz także na bakterie.

W trakcie ogrodów warto ponadto ocenić kwestię tego, jak wiele czasu możesz poświęcić na ogród, więc ile godzin planujesz poświęcać na jego pielęgnację. Gdy nie masz talentu do tego bądź po prostu nie masz chęci, specjalista zaadaptuje roślinność w taki sposób, by by wychodziły one naprzeciw Twoim życzeniom, lub inaczej były to np. rośliny łatwe w utrzymaniu (często są to drzewka iglaste, przykładowo cisy, jodły.

Najpierw badanie terenu, potem projektowanie ogrodów

Przed tym, jak wygląd ogrodu będzie Ci zademonstrowany, architekci powinni wcześniej sprawdzić, jakie warunki występują w Twoim ogrodzie. Zaufany architekt krajobrazu zrobi:

    • ocenę terenu pod kątem cech ziemi,
    • badania nasłonecznienia i zacienienia terenu,
    • badania ukształtowania terenu (spady i tak dalej).

Po ustaleniu Twoich wymagań, ocenieniu możliwości i sprawdzeniu gruntu, fachowiec może nareszcie zająć się tym, na czym najbardziej Ci zależy, czyli projektowaniem ogrodu.

Projektowanie ogrodów – wizualizacja

Plusem zlecania projektowania ogrodów jest to że po określeniu detali, projektant opracuje dla nas wizualizację ogrodu, a dokładniej ukazanie ogrodu w postaci graficznej. Niezwykle często są to projekty w formie realistycznej grafiki 3D, która ukaże nie tylko projekt ogrodu, ale dodatkowo jego kolory uwzględniając charakter otoczenia.

Projektowanie ogrodów – polecana firma

To wszystko, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów. Szczegółowych informacji na temat projektu Twojego ogrodu otrzymasz w firmie ogrodniczej specjalizującej się w projektowaniu ogrodów. Zatem jeżeli zależy Ci na efektywności, profesjonalnym doradztwie i wyjątkowym ogrodzie, zdecydowanie przetestuj możliwości, które proponuje projektowanie ogrodów Bydgoszcz, a na sto procent się nie rozczarujesz.

Komentarze są wyłączone.