Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

Instalacje pneumatyczne - Sprężarki tłokowe - Pneumatyka - Armatura pneumatyczne - Sklep z urządzeniami pneumatycznymi
Wszystko na temat instalacji pneumatycznych
28 grudnia, 2016
Dj na imprezy firmowe dj na eventy dj Jacek PP
Dj na imprezę klubową
31 grudnia, 2016
dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Sakrament małżeństwa to dla zdecydowanej większości przyszłych małżeństw kluczowe przeżycie w całym życiu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że osoby, które biorą ślub, pragną tego, aby ich ślub był nadzwyczajny. Stąd wiele par młodych sporą część czasu poświęca na to, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to jak prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w czasie wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie dekoracji.

Minęły czasy, kiedy wystarczył jeden nijaki kwiat na stole, wielokolorowe balony czy papierowe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – przecież jest to ogromnie istotna ceremonia i możliwości na stworzenie jej przepięknej dekoracji jest naprawdę sporo. Zatem jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są zazwyczaj zrobione ze szkła, drewnianych elementów, albo z materiałów tkaninowych. Jeżeli idzie o przeważające kolory, to nie ma obowiązku aby były to klasyczna biel, bądź odcienie ecri lub czerwieni. Coraz częściej pary określają inne kolory, przeważnie niezwykle intensywne. Modny jest na przykład purpurowy, lazurowy oraz szafirowy.

Wciąż bardzo częstym motywem ozdobnym na weselach jest baśniowe oświetlenie ledowe. Jest ono łatwe w montażu, wygląda efektownie, a przede wszystkim daje fantastyczne wrażenie. A oprócz tego światło może ukryć pewne mankamenty sali, jeśli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, stawiają latarenki bądź tylko świeczki.

Co się ozdabia na ślubie i weselu?

Tak naprawdę to można wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani monotonne, ani sztampowe, propozycje są prawie nieskończone: od dekoracji z żywych roślin (takie jak bukieciki na stoły), przez odpowiednie światło sali. Jeżeli idzie o podstawowe i najczęściej upiększane elementy na imprezach weselnych, to naturalnie są to stoły i krzesła. Na stoły zazwyczaj układa się bukiety w finezyjnych flakonach, kartoniki z imionami zaproszonych, niewielkie podarunki. Na miejsca siedzące nakłada się efektowne futerały, przybiera je się także wstęgami i kwiatami. Na oddzielną uwagę zasługuje także stół pary młodej, który zawsze wyróżnia się większymi dekoracjami.

Natomiast gdy chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, przeważnie motywy ozdobne wesela korespondują z obecną porą roku. Przykładowo w lato na stolikach pojawiają się kwiaty polne zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne można także zaprojektować w taki sposób, aby korespondowały one z charakterami pary młodej lub ich hobby. Tak jest m. in. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy wywodzą się z innych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle kwestii związanych z organizacją wesela znajdzie się również czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dekoracji weselnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odstawał od wizji, którą sobie stworzyli.

Współcześnie wybór dekoracji i możliwości ich przeznaczenia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu propozycji, może skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko sali weselnej To także przykładowo ozdoby na auto albo dekoracja drzwi prowadzących na salę weselną.

Absolutnie nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje weselne, które są „w pakiecie” danej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są mdłe i przeważnie nie pasują na przykład do stylu imprezy weselnej tła muzycznego i tak dalej. Zresztą przeważnie parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne odbijały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego poprzedniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje wyśniony nastrój w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje inne opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma też dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na dekoracje, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i szukanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo trudne. Zresztą znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do zastosowania we własnym domu.

Na czym polega współpraca ze doradcami od dekoracji ślubnych?

Przede wszystkim taka agencja przemyśli z tobą twoją ideę uwzględni twoje pomysły oraz potrzeby, skonsultuje z tobą motyw główny dekoracji ślubnych, w tym także kolory i zestawienie kilku z nich a dalej stworzy plan dekoracji wesela.

Takie wyjście ma dużo zalet. Prócz tego, że nie będziecie musieli denerwować się, tym, czy wszystko zostało zrobione i czy dekoracje będą do siebie pasować to jeszcze przyoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli poszukujecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje firma organizująca śluby. Aby przeczytać więcej wskazówek o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy odnośnik: dekoracje ślubne Toruń.

Komentarze są wyłączone.