Sprzątanie biur i zakładów pracy

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe domu pianą PUR
1 października, 2020

Wysprzątane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to detal, na jaki potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o porządek. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, z tego powodu sporo przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także opłacalne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się co raz bardziej popularne. Często zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, należy konkretnie wskazać w umowie, które czynności będą konieczne, a poza tym w jakich godzinach i dniach będą przeprowadzane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Należy również określić częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w trakcie tygodnia, z kolei tam, gdzie codziennie przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, lepiej pomyśleć o samych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się również mycie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin lub mebli tapicerowanych. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dobranie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej wielkości i pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od przeanalizowania oferowanych usług, by mieć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Co więcej należy zobaczyć oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących postanowienia między stronami. Do firm sprzątające, które przekonują do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno znaleźć szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest również metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, by robienie usług odbywało sprawnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę również na utrzymanie harmonogramu pracowników oraz na podpisy na listach kontrolnych, dokumentujących częstotliwość wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, dobrze także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał konieczny sprzęt i środki , powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca . Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie wysokiej jakości środków sprzątających, jakich nie można nabyć w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Z jakiego powodu warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z 2 głównych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Po drugie, w przypadku, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając profesjonalną firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują prawdziwe przychody. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej i uważniej, a przy tym bardzo dyskretnie, gdy dopasujemy czas czyszczenia, by nie przerywał pracy innych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje również na samopoczucie pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego łatwiej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.