Sprzątanie domów – ceny w Toruniu

Jak działa klimatyzacja z rekuperacją – czy warto ?
10 lutego, 2021
Szkolenie na kierowcę pogotowia
11 lutego, 2021

 

Zadbane biuro albo innego typu zakład pracy to element, na który potencjalni klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na umowie może nie wystarczyć, ze względu na to sporo przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające okazują się co raz bardziej znane. Co raz częściej zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto konkretnie wskazać w umowie, które czynności są potrzebne, a do tego w jakich dniach i godzinach mają być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Powinno się też ustalić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy w trakcie tygodnia, natomiast tam, gdzie dzień w dzień przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, należy pomyśleć o potrzebnych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających to głównie czyszczenie mebli, odkurzanie i mycie i zamiatanie podłóg lub wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się również czyszczenie kuchni (również np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Dostępne są również usługi okresowe, takie jak mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej warto zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, żeby zyskać pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, zapisujących uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich trudno wynaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest też sposób pracy. Zarzadzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, żeby robienie usług zachodziło szybko i terminowo. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników oraz na podpisy list kontrolnych, potwierdzających czas przeprowadzanych usług. By wybrać rzetelną firmę sprzątającą, lepiej także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt i środki myjące, warto dowiedzieć się, jakich preparatów używa konkretna firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie można dostać w zwyczajnym sklepie albo galerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z dwóch bazowych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest przeważnie tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Co więcej, w przypadku, kiedy nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, zabieramy ten obowiązek z innych pracowników, za sprawą czego mogą skoncentrować się na powierzonych im zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Poza tym fachowe firmy sprzątają znacznie lepiej i staranniej, a do tego w pełni dyskretnie, jeżeli dobierzemy czas sprzątania, żeby nie zakłócał pracy innych. T…ą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta i zachęca potencjalnych klientów. Oprócz tego firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa też na stan zdrowia pracowników oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na biznesie.

Uługi porządkowe ceny

 

Komentarze są wyłączone.