Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Depilacja laserowa Włocławek Laseroterapia dla mężczyzn w Grudziądzu Usuwania owłosienia na całe życie
Skuteczna depilacja laserowa
1 marca, 2017
Fundacja Arkadia zatrudnianie osób niepełnosprawnych praca dla niepełnosprawnych
Zatrudnienie wspomagane osób niepełnosprawnych
3 marca, 2017
Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Pocenie się jest faktem w pełni normalnym. Dzięki niemu usuwamy trujące substancje ustroju i regulujemy ciepłotę ciała (przykładowo podczas słonecznych dni). Organizm ludzki ma do 3 milionów gruczołów, które wyzwalają pot. Natomiast jeżeli jest go nazbyt dużo? Wyczuwamy, iż spływa nam po plecach przez cały czas? Wtedy możemy cierpieć na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest ledwie prostym kłopotem kosmetycznym, lecz też chorobą. A jak doskonale wiadomo – choroby powinno się uleczać z kilku względów. Najważniejszym spośród nich jest niewątpliwie dyskomfort, wyczuwany najczęściej w towarzystwie pozostałych ludzi. Generalnie przyczynami nieopanowanego wytwarzania potu są czynniki będące swoistymi objawami oraz fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z wyraźnymi zakłóceniami, jakie w tym momencie mają miejsce w naszym organizmie, m in. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół Rossa), chorobowymi (np. głębokimi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu absolutnie nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, m in. czoła. Jeśli mamy na uwadze fizjologiczne pocenie się, wtedy jako podstawowe czynniki wyliczyć możemy choćby stres, strach lub sport. Mamy na nie chociażby względny wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Skoro pragniemy precyzyjnie wiedzieć czy chorujemy na nadmierne produkowanie potu, trzeba zgłosić ów fakt lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. Wtedy on wykona z nami dokładny wywiad, rozpatrzy wielkość kłopotu oraz powiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Najpierw wyznaczy następne badania, m in. test Minora. Prezentuje się on następująco: strefy, w których ma możliwość występować nadmierna potliwość, są natarte jodyną i przykryte skrobią. Intensywne zabarwienie sugeruje występowanie schorzenia. Inną rzeczą jest jej łagodzenie z wykorzystaniem specjalistycznych metod. Ewidentnie nie chodzi tu o zanurzanie stóp przez pół godziny w mieszance z rumiankiem lub o częstą zmianę garderoby. Są to ogólnodostępne sposoby, ale najczęściej mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii nieagresywnych należą jontoforeza, zastrzyki z użyciem toksyny botulinowej oraz kuracja za pomocą lasera. Jeżeli mamy na uwadze dwa pierwsze, wtedy skutek usuwania dolegliwości utrzymuje się około pół roku. Jonoforeza bazuje na osłabianiu kanałów jonowych za pośrednictwem prądu oraz leków cholinergicznych, zaś botoks prowadzi do „paraliżu” układu nerwowego (w postaci odwracalnej), jakie zabezpieczają określone partie ludzkiego organizmu w pot. Najatrakcyjniejszą z metod jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w bezpieczny i bezbolesny sposób normuje przebieg wydzielania potu. Aparatura Accent Ultra bazuje na używaniu specjalnych głowic, jakie wypuszczają fale podczerwone. Dokłada się je do wyselekcjonowanych części ciała, w których uprzednio zlokalizowano nadmierną produkcję potu. Jeden zabieg trwa przeciętnie 15-20 minut, natomiast w jego czasie praktycznie w ogóle nie odczuwa się jakiegokolwiek bólu, parzenia, kłucia itp. Mamy szansę się bez problemu rozluźnić. Co istotne – promienie lasera absolutnie nie zostawia śladów, skaz oraz nie niszczy oplatających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy ma opcję poddać się zabiegom laserowego usuwania nadmiernej produkcji potu. Do głównych zastrzeżeń trzeba zaliczyć mocna opalenizna, laktacja, choroby autoimmunologiczne, bliznowce, rozrusznik serca, nadwrażliwość na nasłonecznienie, padaczka czy cukrzyca, która nie jest poprawnie leczona. Właściwie jakąkolwiek uciążliwość musimy początkowo omówić z lekarzem ze specjalizacją ogólną, a dopiero później kosmetologiem. Należałoby mieć na uwadze, że na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (skoro lekarz się zgodzi) wypada zaprzestać pić zioła bądź brać je w postaci tabletek. Chodzi tutaj o wszelkie popularne zioła, przykładowo detoksykujące, przeczyszczające czy relaksujące. Identyczna reguła tyczy się farmaceutyków, m in. leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwreumatycznych, przeciwtrądzikowych, wyselekcjonowanych medykamentów uspokajających bądź szczepionek. Kilka miesięcy powinno się poczekać od odsunięcia preparatów, które mają w swoim składzie retinoidy. Tylko po tym okresie wolno iść na zabieg usuwający nadmierną potliwość. Nie możemy również używać pewnych kosmetyków, m in. kosmetyków z kwasami AHA i BHA, preparatów przeciwbakteryjnych lub antyperspirantów. Przed zabiegiem w żadnym przypadku nie możemy pić jakiegokolwiek alkoholu. Jeśli wypijemy choć kieliszek czerwonego wina, trzeba z niego zrezygnować na jedną dobę. Z jakiego powodu istnieje aż taka ilość przeciwwskazań? Światło lasera to skumulowane światło, które może poparzyć skórę. Inaczej mówiąc: światło padające tylko na wskazany obszar (znacznie obniża się jego rozpraszanie). Jeżeli nasza skóra pod oddziaływaniem jakichkolwiek okoliczności będzie na nie o wiele bardziej wrażliwa, w takim przypadku ma możliwość dojść do groźnych rezultatów. Na przykład retinoidy wchodzą najzwyczajniej w świecie z promieniowaniem, w interakcje, które mogą być powodem oparzeń. Chcesz wiedzieć dużo więcej? Wejdź w owy link – Leczenie nadpotliwości

Komentarze są wyłączone.