Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
30 marca, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
31 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co wybrać? Profesjonalny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta zamierza mieć nieskazitelne ciało, zdecydowanie bez ani jednego włoska! Większość z nas wcale nie zamierza trwonić czasu na skupowanie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi należy pozostać pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, bolesny wosk, drogie urządzenia do pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny zdecydowanie odejść. Powstał już ich następca – laser kosmetyczny, który może zredukować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ów tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest wyjątkowo uciążliwe. Ma to na uwadze z pewnością każda kobieta. Wyrastające włosy są silniejsze, ciemniejsze i jeszcze trudniej się ich pozbyć. Jeżeli zamierzamy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wówczas powinnyśmy obowiązkowo wiedzieć w jaki sposób wykonać wszystkie czynności, ponieważ możemy wyrządzić sobie krzywdę, tzn. uszkodzić skórę. Absolutnie nie możemy zapomnieć o optymalnej pielęgnacji, gdyż to esencja idealnie gładkich nóg (czy innych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technologii i wybrać laser? To dobra metoda, lecz w zasadzie nie jest wcale taka łatwa. Trzeba zapisać się na kilka drogich sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włosy na całe życie. Niezwykle istotne jest przygotowanie skóry do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i zmysłową, piękną skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na golenie nóg lub pach? Jeśli zdecydowałaś się na maszynkę do golenia to trwonisz codzienne aż 7 minut, a to daje mniej więcej 167 godzin każdego roku. Depilator mechaniczny albo bawełniane paski z woskiem jedynie na pierwszy rzut oka są skuteczne, ponieważ należy z nich korzystać nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą kosztowne balsamy, kremy i kolejne kosmetyki, które mają odwlekać wyrastanie włosów bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest nieprzyjemna i rzeczywiście dzięki niej można mieć niedługo trudności z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest taka tania. Analizując te wszystkie sposoby, można pewnie potwierdzić, iż depilacja laserowa jest najefektywniejsza i mało kosztowna. W Polsce wiedza o tym zabiegu krótko mówiąc nie jest jeszcze zadowalająca. Mnóstwo Klientek dowiaduje się o takiej ofercie przy okazji zapisów na pozostałe zabiegi, m in. podgrzanym woskiem. W zasadzie nie chcą wypróbować nowości, bo ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. W ogóle o depilacji przy użyciu wiązki lasera krąży kilkadziesiąt zwodniczych opinii.

Powód? Bowiem pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane jak synonimy. Widać to choćby po tekstach na wielu stronach internetowych, czy wypowiedziach przeróżnych „ekspertów” w częściach na komentarze i na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz wcale nie bazuje jedynie na tym, iż w jednym z tychże sformułowań nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (np. za pomocą plastrów bądź depilatorem) każdy włosek jest usunięty, lecz tylko na pozór. Cała cebulka i brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Więc depilację trzeba systematycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest formą trwałego usuwania owłosienia. Usuwa włos, cebulkę oraz tę brodawkę – natomiast skutkiem jest brak perspektywy naprawy włosa oraz jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest zwyczajnie wiązką światła. W czasie terapii przesyłany jest impuls. Melanina, czyli pigment mieszczący się we włosach, pochłania emitowane światło. W trakcie oddziaływania głowicy wytwarza się ciepło, a każdy włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność wiązki promieni polega na tym, czy natychmiast zniszczy macierz z włosem czy tylko je naruszy. Spora ilość urządzeń, które montuje się w domach bądź gabinetach kosmetycznych jedynie osłabia mechanizm rośnięcia włosa. Zatem po jakimś czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednak krótko mówiąc nie możemy bez wątpienia stwierdzić, iż depilacja laserowa wcale nie boli. W trakcie wydzielania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, że czują lekkie ukłucia albo mrowienie. Najsłabsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, natomiast najwyższa w okolicach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej rzeczywiście znikomy, niewiele znaczący ból, bo raz na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg z pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Wiązka lasera usuwa w trakcie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków wystarczą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże u 20% Klientek nieuchronne są terapie przypominające, bowiem zazwyczaj w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć odrastać oraz trzeba udać się na taki zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosków do tej pory był niezmiernie istotny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w ogóle nie mogły poradzić sobie z włoskami blond, rudawymi czy popielatymi. Złotawe owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, ponieważ lasery medyczne miały kłopot z rozróżnianiem meszku od skóry. Współcześnie korzysta się głównie z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w oryginalne urządzenie do identyfikowania cebulek włosów z macierzą i brodawką i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się dopuszczalne epilowanie chociażby bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy o intensywnym zabarwieniu – atramentowe, brązowe – i ledwo widoczne, przykładowo rude oraz blond. Impuls świetlny jest dobrany na potrzeby odcienia włosków oraz kolorytu skóry, by krótko mówiąc nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Wskaźniki są zatem raz po raz niezwykle skrupulatnie dobierane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w czasie terapii.

Kto nie może nadal korzystać z sesji depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Klientki, które posiadają jasnoszare włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a epilacja laserowa zwyczajnie się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, nie może być na niej najmniejszych otarć ani suchych partii. Na co najmniej kilka dni przed sekwencją zabiegów trzeba przeznaczyć czas na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być nieskazitelna (bez serum, kremu barwiącego etc.). Nadzwyczaj istotne jest również dokładne ogolenie skóry, bo wcale nie wolno depilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje pewność komfortowego oraz stosunkowo bezbolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda pacjentka koniecznie powinna porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Wtedy dopasowywana jest głowica – o mniejszych rozmiarach lub o większych gabarytach w zależności od określonej partii ciała. Masywniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, m in. plecach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przybliżana do wybranej partii na tzw. „zakładkę”. Z zewnątrz wygląda to w taki sposób, że specyficzna lampa z czerwonym światłem jest przytykana raz za razem do ciała. Po depilacji kosmetolog naciera balsamem łagodzącym cały rejon, na jakim zabieg był wykonywany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po zabiegu i przez kilka następnych dni trzeba zdecydowanie masować miejsca po epilacji balsamami, które w swoim składzie posiadają panthenol czy odmienne komponenty wychładzające i łagodzące. Przez około jeden tydzień absolutnie nie można stosować peelingów, trzeba zrezygnować całkowicie z kosmetyków przesuszających skórę, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeżeli pojawią się strupki, w ogóle nie można ich przerywać (ponieważ zostaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z łydek, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To kapitalny zabieg dla Kobiet, które mają zbędne owłosienie w obszarze twarzy czy na brzuchu oraz przeszkadza im to, np. nad jeziorem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Istnieje parę grup chorób, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Można do nich zaliczyć między innymi nienadzorowana cukrzyca, epilepsja, choroby nowotworowe, łuszczyca albo dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog nie wykona wizyty, jeżeli stosujemy preparaty z retinoidami albo pijemy niektóre zioła. Zabieg musi być wykonany pod okiem dermatologa, bo wówczas można z nim skonsultować wszystkie komplikacje pojawiające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji przy użyciu lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Trzeba jednakże pamiętać, że po kuracji w ogóle nie wolno w żadnym przypadku opalać się, wędrować na basen bądź korzystać z kosmetyków na bazie alkoholu (silnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg musimy zrealizować w ostatnich dwóch miesiącach roku, ponieważ końcowy zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Cała kuracja trwa dość długo, bowiem nowe sesje muszą być realizowane w stosownych odstępach czasu. Zima zatem to dobry termin, żeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, a wiosna, by odsłonić ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeśli chcesz wiedzieć dużo więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.