Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
29 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
31 marca, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji woskiem jest ogólnie znany, włoski trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa najczęściej kilka dni. Czasami u wybranych Pań w sumie nie trzeba aż tak długo zwlekać, i włoski zaczynają się pojawiać już po pierwszym dniu. Taka taktyka jest niezmiernie komfortowa, choć przeciwwskazaniem jest przykładowo posiadanie zbyt słabych naczynek włosowatych, których nie można drażnić rozgrzanym woskiem. Mogą powstawać wówczas rozognione, rozległe plamy oraz w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nakłada podgrzany wosk na wybrane części ciała, zaś w następnej kolejności przykłada uprzednio przygotowane plastry lub długie kawałki materiału. Błyskawicznym pociągnięciem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Metoda jest dla delikatnych Klientek wyjątkowo nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona tylko od progu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu woskiem jest zaczerwieniona tylko nieznacznie, jednak doradza się przez nie mniej niż parę dni nie korzystać z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w obszarach, w których zastosowano depilację.
Trzeba na pewno przedstawić zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a naprawdę epilacji – musimy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Trzeba starannie ogolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy „hodować” włosów przez ileś dni, co jest ogromnym ułatwieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg odbywa się w ciągu 20 minut, jednakże najpierw trzeba wypełnić specjalną ankietę albo omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej jest na przykład zażywanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która mocno podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie można też opalać się na 14 dni przed i po wizycie. Niezwykle ważne jest również to, ażeby nie nakładać peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji przy użyciu wiązki lasera na jeden tydzień przed oraz po zabiegu. Nie wolno również eksponować ciała na promienie słońca w czasie kolejnych wizyt, zatem jesień i zima są idealnym momentem. Kobietom w ciąży trwałą depilację się też odradza. Kosmetolog przy pomocy bladawego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, ponieważ laser ocenia ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo korzystny jeżeli chodzi o włoski grube i o brązowym ubarwieniu – swobodnie można je usunąć. W salonach, w jakich wykonuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje depilacji przy użyciu lasera na każdym kroku wykonują eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby obszarów, do jakich niełatwo jest dotrzeć, typu palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze pracy, którą mamy możliwość błyskawicznie usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka sekund „wciąga” naszą skórę, niszczy macierz włosów oraz przemieszcza się na następny obszar skóry. Jeśli uwzględnimy inną grubość meszku, miarę melaniny bądź liczebność owłosienia, nie można właściwie założyć, jaki zyskamy efekt po jednorazowej konsultacji. Statystycznie likwidowanych jest do 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Kobiety, które przez przypadek mają do czynienia z usuwaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, koniecznie muszą to przeczytać. Do sesji należy bezwzględnie „wyhodować” włosy i to jest prawdopodobnie najbardziej męczące. Oprócz tego te Kobiety, które nigdy nie były na opisanym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, mogą się spodziewać, że depilacja woskiem nie należy do najmilszych – to bolesna technika. Wszystko jednak jest uzależnione od szybkości robienia zabiegu i umiejętności kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog wykonujący depilację woskiem zorganizuje to szybciutko oraz sprawnie, nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej chwili przykłada równomiernie nagrzany wosk, i po kilku chwilach nakleja uprzednio przygotowane plastry oraz pewnym ruchem likwiduje włoski. Ogólnie w trakcie wizyty można wyczuć jedynie oderwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest zwłaszcza najboleśniejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Klientek, które oczekują natychmiastowego rezultatu. Cała procedura trwa niecałe 20 minut, a jedwabistość trwa przez niemal 14 dni. Włosy, jakie zaraz potem odrastają, są wyraźnie delikatniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. Prócz tego nie ma żadnych skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją musimy wypełnić szczegółową ankietę, jaką powoli konsultuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszystkie pytania także w czasie depilacji. Nie należy ani trochę obawiać się bólu, może tylko ociupinę szczypać wsysana poprzez masywniejszą głowicę skóra. Szczególnie we wrażliwych partiach można mieć uczucie dyskomfortu, na przykład w strefach intymnych. Podczas zabiegu musimy mieć świadomość tego, iż będzie unosił się nieznaczny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest ekspresowy i nawet wygodny. Kosmetolog informuje Klientki, że zdjęta będzie wyłącznie spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włosa – następne muszą w takim przypadku urosnąć, by wolno było je usunąć laserem. Przez parę dni włosy będą się kruszyć, na przykład gdy będziemy oczyszczać skórę po kąpieli. Nowe włoski będą drobniejsze oraz będą też dużo wolniej wzrastały. Możemy będzie dostrzec obszary, gdzie będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona i w tym czasie można używać pantenolu. Jednokrotny zabieg nie da zadowalających efektów, tylko kompletny pakiet może wykluczyć włosy definitywnie (i ani razu nie odrosną).
Upraszczając: jeśli zamierzamy zdecydować się wyłącznie na jednorazowy zabieg, można wybrać depilację rozgrzanym woskiem (ale po jakimś okresie włosy będą dojrzewały takie same). Natomiast jeżeli ktoś zamierza zredukować włosy ostatecznie, warto zainwestować w serię wizyt epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli planujesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.