Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ile to kosztuje
24 października, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją woskiem należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby w czasie depilacji ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.