Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?
23 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niewielką zawartością sodu, soli, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy też systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową też urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.