Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale także formują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, innowacyjne techniki sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną oraz specjalne diety. Współczesna technologia pozwoliła stworzyć metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele łatwiej je odessać albo przetransportować do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych sposobów modelowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te metody nie są inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie do 45% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

Komentarze są wyłączone.