JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak dobrać
15 lutego, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty
7 marca, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o regularnej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej przedstawiamy kilka popularnych metod.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z solą morską nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na wysokich obcasach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także propolis.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest częste ścieranie martwego naskórka. Nie zaleca się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli decydujemy się na wykorzystywanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Lepszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją w prosty sposób wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które zawierają minerały, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element dbałości o skórę stóp. Kremy nawilżające trzeba stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często skutek braku witaminy A. Najlepszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które szybko pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Następnie powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy też zmienić obuwie: w pracy zakładać oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić obcasy? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy pracują wtedy w nienaturalnym położeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Jest wiele metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.