Poduszka ortopedyczna – jak dobrać

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Kurs pływania dla niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być odpowiednio przystosowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Trzeba zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą opcją są zwykłe sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni największą wiedzę odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy wyborze nie możemy patrzeć tylko na pozycję spania. Konieczna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – jedynie mało istotna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa używana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Komentarze są wyłączone.