Liposukcja laserowa Toruń

Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Otwieramy firmę – jaki rodzaj opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również ilość zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale też korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.