Mezoterapia igłowa – skuteczna walka ze starzeniem

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ile to kosztuje
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
25 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze skutki. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Efektywność tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i polega na stymulacji kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, który ma trzy etapy. Zdarza się przypadki, kiedy porost włosów zostaje zahamowany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się również pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą bezpieczną, w takim wypadku terapie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.