Gorące nożyczki, czyli o skuteczności strzyżenia na gorąco

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty
O odszkodowanie warto walczyć z dobrym adwokatem
1 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging
23 maja, 2017
Silne i połyskujące włosy to cel wielu pań i panów, lecz osiągnięcie celu w większości sytuacji jest nierealne, ponieważ utrzymanie włosów w świetnej formie wiąże się ze sporym wysiłkiem oraz systematyczności w działaniu, na co nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście obecnie kwestię zniszczonych włosów da się rozwiązać i to z pomocą jednorazowego zabiegu fryzjerskiego. A metodą na natychmiastową poprawę wyglądu włosów jest… strzyżenie na gorąco.

Historia strzyżenia na gorąco

Zapewne co niektórych zdziwi informacja, że na samym początku zabieg strzyżenia na gorąco przeprowadzano przy użyciu… świec. Łatno można się domyślić efekty takich operacji były niesatysfakcjonujące, a przypalanie włosów nierzadko kończyło się całkowitym ich spaleniem.

To, że dodatnia temperatura może mieć dobroczynny wpływ na włosy, wiadomo nie od dzisiaj. Już w dawnych potwierdzono, że dzięki optymalnej temperaturze rzeczywiste jest domknięcie łusek włosa, a tym samym włos jest ochroniony przed niekorzystnymi działaniami i odzyskuje właściwy połysk.

Gorące nożyczki Thermocut

Dzisiaj oczywiście nikt nie „przycina” włosów ogniem by naprawić wygląd włosów. Tym bardziej że od teraz w salonach fryzjerskich dostępne są niezwykłe gorące nożyczki marki Jaguar Thermocut, które pozwalają szybko przywrócić osłabionym włosom nienaganny stan bez ryzyka, że stan włosów się pogorszy.

Przewaga gorących nożyczek Jaguar na tle innych firm

Marka Jaguar Thermocut wprowadziła fenomenalne gorące nożyczki, które sprawiają, że efekty przycinania na gorąco są niezaprzeczalnie lepsze niż w przypadku metod realizowanych nieprzystosowanymi nożyczkami, które zamiast poprawić kondycję włosów, po prostu niszczą włosy.

Różnica jest taka, że gorące nożyczki Jaguar jako jedyne posiadają najnowocześniejszy system ustawiania temperatury ostrzy w zakresie od 90 do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza, dzięki czemu stylista fryzur może określić taką temperaturę, która będzie najlepsza dla konkretnego rodzaju włosów, a tym samym przyniesie najodpowiedniejsze rezultaty podcinania włosów gorącymi nożyczkami.

Błyskawiczna poprawa włosów po strzyżeniu na gorąco

Skracanie włosów metodą Thermocut Jaguar to cechujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz niezawodny zabieg wpływający na kondycję włosów. Rezultaty podcinania gorącymi nożycami są dostrzegalne zaraz po zabiegu, gdyż strzyżone na gorąco łuski włosów są zamknięte. Po zakończonym zabiegu z wykorzystaniem gorących nożyczek Jaguar, włosy są zabezpieczone przed ubytkiem substancji odżywczych. Odczuwalna jest dodatkowo mniejsza wrażliwość włosów na uszkodzenia.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – zalety

Sposób podcinania gorącymi nożyczkami niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to zabieg, który zapewnia natychmiastowe, zauważalne rezultaty. Co więcej gorące nożyczki posiadają faktyczny wpływ na polepszenie
wyglądu
włosów i jest to stan, który utrzyma się przez znaczny czas, czego nie możemy stwierdzić o porównywanych zabiegach fryzjerskich, które tylko z pozoru polepszają kondycję włosów. W ich przypadku często jest tak, że natychmiast po pierwszym myciu, włosy niestety prezentują się źle, są zniszczone i tracą blask. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki likwidują problem puszących się włosów, bo domykają one strukturę włosa, dzięki czemu nie są one podatne na negatywne następstwa czynników środowiskowych.

Czy zabieg gorącymi nożyczkami jest bezpieczny?

Gorące nożyczki mogą kojarzyć się niektórym ludziom z nagrzanymi do czerwoności ostrzami, które mogą zniszczyć włosy. W przypadku metodzie użytej w gorących nożycach Thermocut nie ma ryzyka, że włosy będą naruszone. Nie jest także realne, aby gorące nożyczki poparzyły skórę zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur gdyż marka Jaguar jeszcze pamiętała o tym, żeby ich gorące nożyczki zostały dokładnie zabezpieczone powłoką wytrzymałą na znaczne temperatury.

Zabieg gorącymi nożyczkami – ile trwa?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa parę minut dłużej niż proste przycinanie włosów. Jest to spowodowane tym, że poprawne przeprowadzenie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty w pierwszej kolejności przygotowania. Wypada zdawać sobie sprawę, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, fryzjer musi wykonać analizę włosów, bo dzięki tym informacjom jest on w stanie wybrać optymalną temperaturę, która da najodpowiedniejsze rezultaty. Samo cięcie powinno być zrealizowane z jak najlepszą starannością, by poprawa kondycji włosów była równomierna.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Warto jest niemniej dopowiedzieć, że zabieg przycinania gorącymi nożyczkami da niesamowite efekty wyłącznie wówczas, kiedy zostanie on przeprowadzony przez fachowego stylistę fryzur, który doskonale jest w stanie dopasować dobrą temperaturę nożyczek dostosowaną do aktualnej kondycji włosów. Ponadto stylista fryzur wykonujący zabieg gorącymi nożyczkami powinien także umiejętnie cieniować włosy. Stąd też zabieg gorącymi nożycami powinien wykonywać tylko znający się na swoim fachu fryzjer.

Czy w Toruniu można wykonać zabieg strzyżenia na gorąco?

Gorące nożyczki Thermocut to najnowszy tego typu produkt na rynku, z tego względu mało salonów fryzjerskich proponuje zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Np. w mieście Toruń zaledwie jeden fryzjer wykonuje podcinanie włosów przy pomocy innowacyjnych gorących nożyczek Thermocut.

Mapa salonu fryzjerskiego, gdzie dostępne jest strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ulica Broniewskiego 90, Toruń.

Jeśli jesteś z Torunia i chcesz zrealizować strzyżenie gorącymi nożyczkami na swoich włosach? Odwiedź polecane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Nożyczki na gorąco.

Komentarze są wyłączone.