Implanty zębów – Toruń

Korony na implantach – Toruń
26 sierpnia, 2020
Który pojazd to pojazd uprzywilejowany oraz jakie są jego przywileje
28 sierpnia, 2020

Piękny uśmiech w jeden dzień u dentysty

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie u stomatologa przeważnie dzieli się na sporo spotkań. Szczególnie w trakcie leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki umożliwiają stomatologom na skrócenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym metodom implantologów kliniki dentystyczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów u stomatologa, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na sposobie wstawiania implantów. Z reguły wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że na początku wstawiany jest implant, z kolei w drugim etapie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy przerywa długookresowy proces osseointegracji, czyli proces, gdzie implant wiąże się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant zęba oraz kość zespoją się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez stomatologa.

W przypadku wszczepiania implantów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, gdzie cały proces wszczepienia implantów i osadzenia protezy przebiega w ciągu jednej wizyty. Należy też nadmienić, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, aby całkowity proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnostyki dentysta przygotowuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które posłużą do stworzenia wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się w jeden dzień. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie na starcie konieczne okaże się leczenie dentystyczne, aby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog określa stan zębów i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk przyrządzi odpowiednią nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma do wyboru parę możliwości. W zależności od ilości luk zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji całkowitego bezzębia mocno wskazywana przez stomatologów jest technika umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta ocenia także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. W tej fazie dentysta umieszcza cztery albo sześć implantów stomatologicznych, a zaraz za tym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Proteza tymczasowa zapewnia pacjentowi całkowity komfort i właśnie założenie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z mocnym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im spokojny proces integracji z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Ostatnia faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na taki zabieg należy umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten krok też zostanie objęty w czasie sporządzania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest z najwyższej klasy materiałów i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie dokładnej higieny i stałe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie porady dentysta rzecz jasna przekazuje pacjentowi w ciągu wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Jednodniowe aplikowanie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, gdzie zostanie osadzona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne da się zamontować na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują stabilizację protezy, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.