Korony na implantach – Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania ogrodów
24 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Zęby w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie w gabinecie stomatologicznym zwykle dzieli się na parę spotkań. Przede wszystkim przy okazji zabiegów z zakresu ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby leczenia pozwalają stomatologom na skrócenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie u stomatologa. Dzięki nowoczesnym technikom implantologicznym kliniki stomatologów udostępniają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka naprawa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie ulokowania implantów. Najczęściej aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki model stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że na początku umieszczany jest implant, a w drugiej fazie dentysta zakłada protezę. Te dwie fazy izoluje długotrwały czas osseointegracji, czyli proces, gdy implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant zębowy oraz kość zespoją się na dobre, proteza może zostać przyłączona przez dentystę.

W przypadku wszczepiania implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, gdzie pełna procedura wszczepienia implantów i osadzenia protezy zamyka się w trakcie jednej wizyty. Należy jednak dodać, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, aby całkowity proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie będą bazą do przygotowania indywidualnego modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta przeprowadzi w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego na starcie potrzebne będzie leczenie u dentysty, by później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Dentysta określa stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest też wzięcie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk stworzy dobrą uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent ma do wyboru parę możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy małych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego braku zębów często sugerowana przez dentystów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta określa też koszt implantów i całego leczenia.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta wszczepia cztery albo sześć implantów dentystycznych, a następnie od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od metody – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z stabilnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im spokojny proces integracji z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Ostateczny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, gdy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap także będzie wliczony podczas tworzenia planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna odbudowa protetyczna wykonywana jest wysokiej klasy materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie właściwej higieny i regularne konsultacje dentystyczne. Wszelkie zalecenia lekarz dentysta rzecz jasna przekazuje pacjentowi w trakcie kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Szybkie zakładanie implantów zwykle przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Zazwyczaj aplikuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy liczby implantów, na których będzie zamontowana proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują dobrą stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.