Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Biuro rachunkowe i e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Jaką metodą wybielać zęby, aby osiągnąć najlepszy skutek?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi sposobami od dentysty jest uznawane za najlepszy ze skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę techniki, da się szybko wypracować biel zębów lepszą o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających na skutek np. barwiącej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do zwykle wyliczanych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było usuwanie efektów pochłaniania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielania u dentysty, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najbardziej fachowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich wytworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów gwarantuje świetne wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, zapewniająca zadowalające i trwałe efekty już po jednym zabiegu wybielania zębów. Co więcej ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się o 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Poza tym również intensywność naświetlania może być dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wielu marzy o pięknym i białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie dostępne są odmienne techniki wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najbardziej znanych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju wybielające pasty . Całkiem skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery i wybielające żele do nakładania w domu. Można je dostać na przykład w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Nie każdy ma świadomość, że świetnym sposobem wybielania zębów jest dokładne usunięcie płytki nazębnej w klinice dentystycznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są również wybielające nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki w domu i używa zgodnie z ustaleniami dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, żeby wybielanie zębów było skuteczne i w pełni bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Jak teraz wiemy wszelkie domowe metody, choć odrobinę dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo i szybko podrażniają dziąsła. Dentysta dzięki swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej obejrzy stan jamy ustnej i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne jest leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, trzeba pamiętać o tym, aby pochodziły one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach albo z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto wybrać fachowe wybielanie zębów u stomatologa. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż pojawiają się skutki wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki rezultat, jednak należy liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po wybielaniu zębów trzeba również przenieść się na tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć dopiero co zdobytego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, a te nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają kolor na przykład w wyniku używanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani fachowym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Co, kiedy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? Wtedy sięgamy po inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor według potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać również drobnej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Dlatego też powinno się przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się ze stomatologiem, aby sprawdził, która technika będzie dla nas najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.